Domácí

Praskající led zaměstnal záchranáře, z vody vytahovali hned několik lidí

Záchranáři po celém Česku vyráželi o víkendu k lidem, pod kterými se prolomil led na rozmrzajících vodních plochách. Největší počet výjezdů hlásí záchranáři ze středních Čech, Liberecka a Karviné.

Například středočeští záchranáři vyjížděli v neděli odpoledne k rybníku Příkop do Obořiště na Příbramsku. Led se tam prolomil pod jedním z turistů.

"Za poslední dny jsme zaznamenali zhruba 10 výjezdů k osobám, které propadly leden. Ve většině případů byli podchlazení. Mnohdy nebyli schopni se sami dostat z té ledové pasti na břeh," uvedla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Dramatickou záchranu hned dvou lidí v neděli zažili i záchranáři z Karviné na rybníku Mokroš. Tam se led prolomil pod dvěma rybáři. Jeden se dokázal zachránit sám.

Související obsah

"Druhého museli zachránit naši hasiči, kteří museli jít po ledu 150 metrů. Když se k němu blížili, tak pod nimi ale praskal led. Zbytek trasy se k němu doplazili a pak pomocí záchranných saní a lan se jim podařilo ho vytáhnout z vody," informoval mluvčí záchranářů Lukáš Popp.

Komplikovaný zásah mají za sebou také horští záchranáři a letecká záchranná služba z Liberce. Na Semilsku zachraňovali 10letého chlapce. "Chlapec spadl zhruba z 10 metrů do koryta řeky Jizery a bylo podezření na poranění páteře," řekl náčelník Horské služby Jizerské hory David Savický.

Odborníci varují, že vstupovat na led v době současné oblevy, je velmi nebezpečné a riskantní.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Fond vyplatil zemědělcům zasaženým tornádem přes půl miliardy

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vyplatil zemědělcům, které v červnu zasáhlo tornádo, už přes půl miliardy korun. Jedná se asi o 80 procent nahlášených škod. Lesy ČR vyplatily asi 34 milionů korun. Částky dnes zveřejnilo ministerstvo zemědělství.

Píše se na Deník.cz