Krimi

Žena zatajila porod doma, záchranáři u ní našli miminko v kritickém stavu

Žena zatajila porod doma, záchranáři u ní našli miminko v kritickém stavu
Zdroj: Profimedia

Kriminalisté zahájili trestní řízení kvůli případu domácího porodu, který se odehrál minulý víkend v Plzni. Záchranáři byli přivolaní k ženě, o porodu jim ale nikdo nic neřekl. O novorozeném miminku se tak dozvěděli až poté, co ho nalezli bez známek života. Resuscitace byla úspěšná a dítě skončilo ve vážném stavu v nemocnici.

O případu informoval web Krimi Plzeň, podle kterého měla na ubytovně v Plzni v noci z pátku na sobotu 13. února tajně porodit 20letá žena. Záchranáři byli k případu přivolaní až v sobotu ráno, v době výjezdu navíc netušili, že jedou k novorozenému miminku v kritickém stavu. Žena podle Krimi Plzeň měla tvrdit, že ji bolí břicho. 

Mluvčí záchranářů Mária Svobodová redakci TN.cz výjezd potvrdila, stejně tak i to, že jim domácí porod v telefonátu nikdo neoznámil. O něm se dozvěděli až na místě. "Miminko nejevilo známky života, takže záchranáři okamžitě zahájili resuscitaci. Podařilo se jim ho oživit, poté ho převezli do plzeňské fakultní nemocnice," uvedla.

Související obsah

Dítě skončilo ve vážném stavu na oddělení neonatologie. V jakém stavu je nyní, není známo. "V případu se vůbec nebudeme vyjadřovat," řekla mluvčí FN Plzeň Gabriela Levorová.

Více informací nesdělila ani policejní mluvčí Veronika Hokrová. Potvrdila však, že plzenští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení. "Případ vyšetřujeme, vzhledem k jeho citlivosti ale v tuto chvíli bližší informace poskytovat nebudeme," konstatovala.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz