Domácí

Respirátory? Bude to semeniště bakterií a virů, varuje lékař Pollert

Respirátory? Bude to semeniště bakterií a virů, varuje lékař Pollert
Zdroj: Profimedia

Lékař a olympionik Lukáš Pollert očekává, že nařízení povinně nosit na veřejnosti respirátory, se promění ve zdroj infekcí. Na sociálních sítích poukázal na to, že lidé si nebudou měnit ochranu úst a nosu tak často, jak je zapotřebí. Hrozí proto, že respirátory víc uškodí než pomůžou.

"Látkové roušky se aspoň mohly vyprat a měnily se. Ale respirátory FFP2? To bude lahůdka. Budou se nosit týdny, bez praní, a to teprve bude semeniště virů a bakterií," napsal Lukáš Pollert na svém facebookovém profilu.

Na příspěvek olympijského vítěze z roku 1992 kladně reagovalo více než 1 600 lidí. Téměř 400 dalších přidalo i svůj názor. Kromě kanoistových kamarádů a některých kolegů ze studií se do diskuse zapojili také lidé dalších profesí.

Související obsah

"Respirátory budou docela citelný zásah do rodinného rozpočtu. Rozhodně se budou nosit, dokud se nerozpadnou," míní jedna z diskutujících. Její názor podpořila další žena. "Už teď kolem sebe vidím lidi, jejichž chirurgická rouška musí být minimálně měsíc stará... To bude lahůdka s respirátory. Medvědí služba!"

"Já jako astmatička ani nemluvím. Sedět s tím na hubě 13 hodin za kasou je lahůdka. V roušce to tak nějak dávám, ale v respirátoru se dusím," napsala jiná přispěvatelka.

Další žena připojila svoji zkušenost s růžovkou a vyrážkami v obličeji, když nosila jen roušky. Od respirátorů nic lepšího nečeká. A není sama. "Máme ten problém také. Já i mladší dcera. Ta starší zase kolabuje..." odpověděla jí žena, která ale žije ve Švýcarsku.

Související obsah

Ne všechny příspěvky jsou ale proti povinnému nošení respirátorů na veřejnosti. "Kvalitní český respirátor je mnohem lepší než rouška. Mĕla jsem nejdřív látkové, pak chirurgické, umím to srovnat. Bez respirátoru jsem, jen když jsem v místnosti sama. Případnĕ venku, kde nikdo jiný v blízkosti není," uvedla pražská lékárnice.

"Pracovní doba v lékárnĕ 12 hodin (teď 10) plus MHD. Normálnĕ v tom dýcham, mluvím, přemýšlím. Opravdu bezvýznamné nepohodlí oproti covidu-19 a jeho rizikům," míní farmaceutka.

Stát poslal do okresů nejvíc zasažených covidem-19 deseztitisíce roušek. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz