Domácí

Město se chystá zrušit základní školu. Rozhodli bez nás, stěžuje si ředitelka

Město se chystá zrušit základní školu. Rozhodli bez nás, stěžuje si ředitelka
Zdroj: Profimedia

Základní škola v Mikulášovicích na Děčínsku si stěžuje, že vedení města rozhodlo o jejím sloučení s mateřskou školkou. Obě školy tím zaniknou a vznikne úplně nová. Město krok zdůvodňuje zájmem vytvořit moderní školu, která bude mít zcela novou koncepci. Podle vedení školy je to ale jen snaha odstranit stávající ředitelku, o sloučení je prý navíc nikdo předem neinformoval.

K 30. červnu by měla v Mikulášovicích na Děčínsku zaniknout samostatná základní škola, od července se pak dle rozhodnutí vedení města sloučí s tamní mateřskou školou. "To znamená, že obě školy zaniknou, zruší se. Poté vznikne úplně nová organizace a bude vyhlášen konkurz na ředitele," vysvětluje zástupkyně ředitelky Libuše Laláková.

Zastupitelstvo Mikulášovic záměr sloučit obě školy dohromady oznámilo v usnesení přijatém na zasedání před dvěma týdny. O svém plánu prý školu neinformovalo. "Neměli jsme možnost se k záměru vyjádřit, po žádosti o schůzku jsme byli odmítnuti," uvádí vedení školy.

Související obsah

Na svém facebooku zveřejnilo dopis od místostarosty Antonína Bláhy, ve kterém píše, že důvodem změny je "zájem vytvořit koncept školy, který bude založený na moderním způsobu řízení a moderních formách výuky."

Na žádost školy o pracovní schůzku reaguje slovy, že to nelze, protože o tom již bylo rozhodnuto. Odpovědnost tak brzy přejde na nového ředitele či ředitelku, který vzejde z výběrového řízení. "Domníváme se, že všechny kroky, které vedou ke zrušení samostatné ZŠ, mají jediný cíl – odstranit z funkce ředitelku ZŠ," okomentovala rozhodnutí škola.

Související obsah

Zrušit stávající školu a vytvořit novou se nelíbí ani mnohým rodičům, kteří se v komentářích ptají, jak mohou škole vyjádřit podporu a vyslovit nesouhlas s rozhodnutím města. Vedení ZŠ je vyzvalo k petici. "Jako matka přespolního dítěte Vás také plně podporuji. Školu pro syna jsem vybírala právě proto, že jsem věděla, do jakého prostředí půjde. Nesouhlasím, aby se naše děti staly "pokusnými králíky," vzkázala mikulášovické ZŠ paní Jitka.

O zřízení nové školy vzniklé sloučením těch starých bude město jednat znovu na březnovém zasedání. Definitivní rozhodnutí ale, jak se zdá, už padlo. V usnesení totiž stojí, že v březnu starostka a místostarosta už předloží zřizovací listinu nové školy. Místostarostu Antonína Bláhu redakce TN.cz požádala o vyjádření, zatím ale neobdržela odpověď.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz