Zahraničí

Bruce Springsteen měl jen dva frťany, za řízení v opilosti pykat nebude

Bruce Springsteen měl jen dva frťany, za řízení v opilosti pykat nebude
Zdroj: Profimedia

Americký federální soud zrušil ve středu obvinění legendárního zpěváka Bruce Springsteena za bezohledné řízení motocyklu pod vlivem alkoholu. Ukázalo se, že rocker měl v krvi množství alkoholu, které je povolené.

“Měl jsem dva malé panáky tequily,“ řekl slavný umělec u soudu, který probíhal pomocí videokonference, uvedla agentura AP.

Jednasedmdesátiletý Springsteen byl zadržen v listopadu v Národní rekreační oblasti Gateway na poloostrově u New Yorku, která je federálním územím, proto se incidentem zabýval federální soud.

Policista v hlášení uvedl, že viděl Springsteena, jak vypil skleničku alkoholu a usedl na motorku. Když ho kontroloval, rocker prý “silně páchl alkoholem,“ měl “skelný pohled“ a “potácel se“. Strážce zákona si podle svých slov všiml prázdné láhve od tequily. Požádal muže, aby zkusmo udělal 18 kroků, on jich však ušel 45.

Související obsah

V protokolu rovněž stálo, že Springsteen tvrdil, že vypil během posledních dvaceti minut dvě malé skleničky tequily a odmítá test na alkohol.

Byl zadržen a zkoušce se podrobil po převozu na místní služebnu policie. Výsledek byl 0,2 promile alkoholu. Povoleno je přitom čtyřikrát více, 0,8 promile.

Soudce uvedl, že odmítnutí dechové zkoušky před zadržením je bezpředmětné a zrušil obvinění z řízení pod vlivem alkoholu a z bezohledného řízení.

Související obsah

Pokutu však Bruce Springsteen dostal. V rekreační oblasti je totiž absolutní zákaz konzumace alkoholu. Musí zaplatit 500 dolarů (přes 10 tisíc korun) za přestupek a dalších 40 jako náklady soudního řízení. Zpěvák souhlasil a vyjádřil s výsledkem spokojenost.

Když vyšlo najevo jeho zadržení, pozastavil Jeep reklamu, kterou ze Springsteenem natočil a jež běžela během Super Bowlu.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz