Domácí

Další rána pro nemocnici v Sokolově! Opouští ji celé oddělení lékařů

Další rána pro nemocnici v Sokolově! Opouští ji celé oddělení lékařů
Zdroj: TV Nova

Nemocnice Sokolov, která patří mezi covidem nejvíce zasažená zařízení, se potýká s dalším problémem. Opustilo ji celé oddělení ortopedie. Lékaři totiž nebyli spokojeni s novým primářem. Podle nemocnice se ale pro pacienty nic nemění.

Z nemocnice v Sokolově se rozhodl odejít celý tým ortopedického oddělení. Důvodem je nespokojenost s novým primářem. "Vedení nemocnice dalo přednost svému vybranému kandidátovi před naším sehraným týmem," uvedli lékaři v prohlášení. Doktorům vadí, že na místo primáře nastoupil Filip Veselý. Bývalý primář Oldřich Vastl přitom doporučil jako svého nástupce kolegu Davida Kňourka.

Podle odcházejících lékařů pro ně Veselý není zárukou kvality.
"Bohužel nemůžeme působit pod dosazeným doktorem Veselým, který pro nás není zárukou odborné ani morální kvality," uvedli lékaři. 

Celý tým se tak nyní přesunul do nemocnice v Kadani. "Jednání s ředitelstvím Nemocnice Kadaň i primářem Václavem Silovským proběhla ve velmi přátelské atmosféře. Jsme rádi, že někdo sdílí naší vizi o poskytování kvalitní a pacientům dostupné ortopedické péče," dodali lékaři. 

Související obsah

V Sokolově už ale za lékaře našli náhradu a pro pacienty se tak nic nemění. "Nastupují další kolegové a ortopedie v Sokolově bude zase v plné sestavě a bude připravena na zahájení operativy až to epidemiologická situace dovolí. O všechny pacienty se postaráme," uvedla mluvčí nemocnice Markéta Singerová. 

Odchod zkušeného týmu nemocnici mrzí. Dohodnout se s lékaři prý snažila. "Původní tým odchází bez toho, aniž by se vůbec s novým panem primářem setkal. Bohužel je to nějaké nedorozumění z jejich strany," dodala mluvčí. 

Související obsah

Nemocnice v Sokolově je nyní jedna z nejvíce covidem zasažených nemocnic v republice. Pacienti musí být pravidelně přesouváni do jiných nemocnic.

Celý okres Sokolov je momentálně uzavřen. Jak se na uzavírku připravoval, prozradila starostka Sokolova v reportáži:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz