Koronavirus

Cheb, Sokolov a Trutnov už na tom nejsou nejhůř! Předběhl je jiný okres

Cheb, Sokolov a Trutnov už na tom nejsou nejhůř! Předběhl je jiný okres
Zdroj: TV Nova

Situace v České republice se nevyvíjí dobře, a především v Čechách se rychle zhoršuje. Může za to hlavně britská mutace, která v některých krajích tvoří již 80 % nových případů. Nejvíce nakažených na 100 tisíc obyvatel je nyní v okrese Tachov, který dokonce překonal tři uzavřené okresy.

V pátek byly uzavřeny tři okresy, ve kterých bylo v přepočtu na obyvatele nejvíce nakažených a nemocnice čelily největšímu náporu. Do okresů Cheb, Sokolov a Trutnov tak již téměř týden nemůže přijet nikdo, kdo v nich nebydlí, nepracuje nebo nechodí do školy.


Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ale ve středu varoval, že se virus rychle šíří a brzy může dojít k uzavření dalších regionů. Nejblíže k tomu má momentálně okres Tachov v Plzeňském kraji. O jeho uzavření se již podle ministra uvažovalo, ale nakonec byla zavedena jiná opatření.

Covid po okresech:

Zdroj: MZ ČR


"Z jednání Plzeňského kraje se zástupci ministerstva zdravotnictví, hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou a ředitelem Krajské hygienické stanice Plzeň vzešlo rozhodnutí, že uzávěra některých okresů Plzeňského kraje není v tuto chvíli efektivním řešením, které by zastavilo masivní šíření viru," uvedla mluvčí Plzeňského kraje Alena Marešová.


Okres Tachov měl ve čtvrtek ráno 1044 pozitivních na 100 tisíc obyvatel, což je méně než tři zavřené okresy. Sokolov hlásil 1028 nakažených, Trutnov 972 a Cheb 959 na 100 tisíc obyvatel.

Související obsah

Plzeňský kraj chce vážnou situaci řešit ve spolupráci s firmami. "Ředitel krajské hygienické stanice Michal Bartoš oslovil Hospodářskou komoru a zaměstnavatele kraje, aby své zaměstnance testovali, v případě onemocnění zůstávali na nemocenské a hlásili své kontakty. Aby byla ve firmách nastavena režimová opatření, dostatečná dezinfekce a omezení setkávání zaměstnanců. Pro účely testování právě ve firmách byla přislíbena spolupráce s týmem Armády ČR, která ji potvrdila a již 18. února bude armádní tým pomáhat s testováním v Domažlicích," uvedla mluvčí kraje.


Situaci v kraji zhoršuje britská mutace, který nyní tvoří 80 % všech nakažených. Nemoc se také více šíří mezi dětmi. "Významně v některých okresech vzrostla nemocnost u dětí ve věku 5 až 9 let," dodala mluvčí.

Jak to vypadá v uzavřených okresech se můžete podívat v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz