Domácí

Střecha domu zmizela v dýmu! K požáru vyjelo 12 hasičských jednotek

Střecha domu zmizela v dýmu! K požáru vyjelo 12 hasičských jednotek
Zdroj: HZS Středočeského kraje

K požáru rodinného domu v pátek u Prahy vyjeli středočeští hasiči. Kvůli rozsahu požáru vyhlásili druhý stupeň poplachu. Škoda jde do milionů korun.

Celkem 12 hasičských jednotek z Prahy a Středočeského kraje, z toho čtyři profesionálních a osm dobrovolných, zasahovalo v pátek kolem poledne při požáru rodinného domu v Nupakách.


Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu. "Požárem je zasažena střecha domu. Hasiči zasahují pěti vodními proudy a rozebírají střešní konstrukci," uvedla mluvčí hasičů Tereza Fliegrová. Po poledni se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu.

Související obsah


 

Škoda je asi čtyři miliony korun, zásahem hasiči uchránili hodnoty ve výši tři miliony korun. Příčinou požáru je podle mluvčí hasičů nedbalost při manipulaci se žhavým popelem. Vše se obešlo bez zranění. "Jedna osoba se velmi lehce nadýchala splodin hoření, nebyla potřeba její transportace do nemocnice," uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Podívejte se na záběry z hasičského zásahu v Praze v noci na pátek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz