Vaříme s Romanem

Roman Staša prozradil, jak na lehký a chutný oběd pro celou rodinu

Roman Staša prozradil, jak na lehký a chutný oběd pro celou rodinu
Zdroj: TN.cz

Snídaně s Novou teď už tradičně přivítala v pátek jako hosta Romana Stašu, vítěze poslední řady MasterChefa. Tentokrát divákům představil svůj recept na pečené kuře s chutney a bramborami. Čím je právě tento recept speciální?

Roman už ve Snídani s Novou několikrát zdůraznil, že chce divákům představit hlavně jednoduchá domácí jídla, která zvládne i někdo, kdo se v kuchyni zrovna neorientuje. Tentokrát si připravil recept na kuře s chutney a bramborami.

Na začátek je podle Romana důležité správně vykostit kuře, i když by se dalo upéct samozřejmě i s kostmi. Když totiž kuře vykostíte, můžete z kostí uvařit i skvělý kuřecí vývar. Roman proto ukázal trik, jak správně na to. Najdete ho ve videu ZDE.

Související obsah

Kuře ozvláštnil tím, že k němu přidal bylinkové máslo. "Aby bylo kuře dokonale propečené a křupavé, mělo by se péct zhruba dvě hodiny," radí kuchař. Ke kuřeti s bramborem podává Roman také chutney, jak na něj? Podívejte se na Nova Plus

Roman z MasterChefa narazil také na to, že zanedlouho začne jaro a podle něj by se tomu měl přizpůsobit i jídelníček. "Na jaře a v létě, když je teplo, by se měla jíst hlavně lehčí jídla. Z masa je to například kuřecí nebo ryby," myslí si Roman. 

Související obsah

Na všechny jeho recepty ze Snídaně s Novou se můžete podívat na Nova Plus. Najdete tam také každý čtvrtek seznam ingrediencí a postup Romanova vaření.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vaříme s Romanem

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz