Vaříme s Romanem

Vaříme s Romanem: Jak grilovat rýži a odstranit kůži z lososa?

Vaříme s Romanem: Jak grilovat rýži a odstranit kůži z lososa?
Zdroj: TV Nova

Jako každý pátek vařil MasterChef ve Snídani s Novou. Roman Staša si tentokrát pro diváky připravil recept na grilovaného lososa s kurkumovou rýží a mátovým olejem. Ve videích na Nova Plus najdete celý postup.

Už jste někdy zkoušeli dělat mátový olej? A jak udělat lososa na grilu tak, aby se úplně nerozpadl? Vítěz MasterChefa divákům ukázal, že to není žádná věda. Vyzkoušejte tento nápaditý recept, který zaručeně ozvláštní každé vaše grilování! Uvedené množství surovin vystačí pro čtyři osoby.

V pátek ve Snídani s Novou Roman Staša totiž připravoval grilovaného lososa s kurkumovou rýží a mátovým olejem. A proč právě kurkuma? "Intenzivní žlutá kurkumová barva je úplně úžasná, já ji miluju! Čerstvá kurkuma dělá hlavně barvu," popsal Roman.  

Související obsah

Na grilování je u lososa lepší na rybě nechat kůži, přesto divákům ve videu zde ukázal, jak ji správně odstranit. "Na grilování je lepší nechat na rybě kůži, aby se nerozpadla," popisuje Roman. 

Roman se snaží být vždy kreativní, své recepty proto neustále posouvá dál. Často během vaření přijde na něco, o čem předtím nevěděl. Například zjistil, že rýže se dá grilovat na pečicím papíru. Jak na to zjistíte ve videu zde.

Roman ve Snídani vaří každý týden, proto pokud vás zajímají všechny jeho recepty, najdete je podrobně rozepsané na Nova Plus.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz