Naše Česko

Uzavřené okresy podporují zdravotníky: Díky, že to nevzdáváte

Lidé z uzavřených okresů Chebska, Sokolovska a Trutnovska vyjadřují podporu zdravotníkům z přeplněných nemocnic. Pořádají pro ně koncerty, předávají jim vzkazy a děkují za obrovské nasazení při záchraně lidských životů.

V Sokolově uspořádali umělci koncert na podporu zdravotníků ve výloze uzavřené kavárny. "Sledovali jsme reakce na sítích a přímo i zdravotníci psali, že nám děkují," řekl jeden z hudebníků Vítězslav Adamec.

Unikátnost koncertu spočívala v propojení s Trutnovem, který je také okresním městem uzavřené oblasti. "Tak abychom my, jako sokolovští, poslali poselství do Trutnova," vysvětlil místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček (ODS).

Související obsah

Tam zahráli zdravotníkům z nemocnice také. Koncerty lidé sledovali prostřednictvím sociálních sítí. "Poděkování směřuje hlavně těm, na jejichž bedrech to naše přežití skutečně stojí. Jsou to zdravotníci," řekl Libor Kasík, ředitel UFFO v Trutnově.

A lidé vyjadřují podporu zdravotníkům i jinak. Například na Chebsku ověsili lidé lípu děkovnými vzkazy. Kolem lípy, na kterou lidé pověsili vzkazy tamním zdravotníkům, často projíždí i sanitka. Zdravotníci si tam vzkazy prohlížejí a neskrývají dojetí.

Související obsah

"Utvrzují nás v tom, že prostě tu práci máme dělat a asi ji děláme i dobře," neskrývala dojetí jedna z chebských zdravotních sester. "Je to úžasné, že nám vyjadřují takovou podporu v této těžké době," dodává další ze sester.

Na stromě přitom nevisí jen vzkazy, ale i obrázky. "Jedna z přispívajících na strom nakreslila obrázky s anděly, protože my si myslíme, že zdravotníci jsou naši andělé," popsala Petra Zábranová, organizátorka Stromu díků. Mezi vzkazy zdravotníkům byl například i tento: "Díky, že jste to nevzdali."

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz