Domácí

"Příště si to odpracuj!" Schillerová a Maláčová se do sebe veřejně pustily

"Příště si to odpracuj!" Schillerová a Maláčová se do sebe veřejně pustily
Zdroj: Profimedia

Ve vládní bitevní pole se v sobotu proměnila sociální sít Twitter. Názory si tam veřejně vyříkávaly ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). A servítky si rozhodně nebraly.

Vládní kolegyně Alena Schillerová a Jana Maláčová si na sociálních sítích vjely do vlasů kvůli neschválení příspěvku pro lidi v karanténě. 

Ministryně financí Schillerová to na twitteru okomentovala tak, že už na nápravě pracuje a nabízí ministryni Maláčové pomocnou ruku. Ta se proti tomu ale ohradila. "Děkuji za nabídku, ale naprosto postačí, když to nebudeš blokovat. Máš obrovský podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a výdělkem," napsala Maláčová.

Související obsah

A Schillerová nezůstala pozadu. "Doporučuji příště více naslouchat a hledat kompromis. Jak se říká, prostě si to odpracovat. Zkrátka všechno se na sílu protlačit nedá. Tím méně s problematickými přílepky svých spolustraníků. Škoda, bez nich by prý zákon prošel jako nůž máslem," vrátila úder ministryně financí.

Návrh kromě opozičních poslanců ve Sněmovně nepodpořili také tři poslanci hnutí ANO. Hned v pátek vystoupila v Poslanecké sněmovně ministryně Maláčová a na opoziční poslance se obořila. To se ale nelíbilo poslanci Dominikovi Ferimu (TOP 09). "Paní ministryně, udělejte si pořádek u vašich poslanců a dejte nám pokoj," obořil se na ni Feri.

Související obsah

Bouřlivé okamžiky ze Sněmovny si můžete pustit:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz