Zahraničí

Angelina Jolie prodala za milióny Churchillův obraz, dal jí ho Brad Pitt

Angelina Jolie prodala za milióny Churchillův obraz, dal jí ho Brad Pitt
Zdroj: Profimedia

Vzácný obraz namalovaný někdejším britským premiérem Winstonem Churchillem prodala americká herečka Angelina Jolie za téměř 8,3 miliónů liber (zhruba 250 miliónů korun) v aukční síni Christie´s v Londýně. Před lety jí ho daroval exmanžel Brad Pitt.

Obraz “Věž Mešity Kutubíja“ se prodal za více než trojnásobek vyvolávací ceny a stal se tak nejdražším Churchillovým obrazem, informovala v pondělí televize CNN.

Britský ministerský předseda ho namaloval v marocké Marrákeši a věnoval ho na památku americkému prezidentu Franklinu D. Rooseveltovi, s nímž se zde v roce 1943 setkal na konferenci. Po ní požadovali bezpodmínečnou kapitulaci Německa, Itálie a Japonska, což bylo historické prohlášení s velkým dopadem na 2. světovou válku.

Související obsah

Od prezidentova syna obraz koupil nejmenovaný filmař, poté plátno skončilo na půl století zavřené ve skříni. Nakonec se dostal ke starožitníkovi, od něhož dílo koupil Brad Pitt a v roce 2011 ho daroval své lásce Angelině Jolie. Rozvedli se o pět let později po dvouletém manželství.

Související obsah

Churchill začal malovat až asi ve svých 40 letech, ale byl velmi plodný, na kontě má stovky pláten. Obraz “Věž Mešity Kutubíja“ je vzácný rovněž tím, že je jediným, který vytvořil během války. Dosud se jeho nejdražší obraz prodal v roce 2014 na 1,7 miliónu liber (přes 50 miliónů Kč).

Angelina Jolie a Brad Pitt se rozešli v září 2016. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz