Krimi

Policie rozlouskla případ vykradených aut. Muži teď hrozí 8 let ve vězení

Ostravští policisté vyřešili největší sérii vloupání do vozidel v regionu za poslední roky. Měl ji podle nich na svědomí 27letý muž. Od prosince vykradl skoro stovku aut.

Pro policisty nebyl 27letý muž neznámý. Jen co v listopadu opustil vězeňskou celu, kde si odpykával trest za majetkové delikty, začala ho asi svrbět ruka a znovu se pustil do díla.

"Jeho teritorium se postupně začalo rozšiřovat a svou trestnou činnost měl páchat napříč celou Ostravou. Byly dny, kdy policisté zadokumentovali i během jedné noci větší počet poškozených aut a škoda se postupně navyšovala. Když byla tma, měl si svítit baterkou. Způsob provedení byl vždy stejný. Za použití nářadí měl rozbít skleněnou výplň okénka a vniknout do vnitřních prostor," popsala postup při vykrádání policejní mluvčí Eva Michalíková.

Nepohrdnul ničím, bral alkohol, peněženku s doklady, mobilní telefon, ale také notebook či tablet. V několika případech měl jen prohledat auto a odejít s prázdnou.

Související obsah

"Operativní činností, vyhodnocením zajištěných stop a kamerových záznamů se podařilo ztotožnit možného podezřelého. Ve svém věku už má v rejstříku trestu deset záznamů," uvedla Michalíková.

Nyní už čeká na soud ve vazbě, ke svému jednání se z větší části doznal. Při výslechu měl uvést, že všeho lituje a neví, co ho to mělo napadnout. Celkově prý způsobil škodu za více než 650 tisíc korun. Hrozí mu až osmiletý pobyt ve vězení.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz