Domácí

Změny v MHD: Ve kterých městech pojedou spoje jinak? PŘEHLED

Změny v MHD: Ve kterých městech pojedou spoje jinak? PŘEHLED
Zdroj: Profimedia

Od pondělí 1. března se lidé až na výjimky nesmí vzdalovat od svého bydliště. Zakázané je cestovat mezi okresy. Rovněž i děti ze základních i mateřských škol museli v rámci nových opatření zůstat doma. Na to zareagovaly i dopravní podniky a začaly výrazně omezovat dopravu. Redakce TN.cz se pokusila zmapovat, v jakých městech čekají na cestující změny.

Vládní nařízení, které vstoupilo v platnost 1. března, zakazuje až na výjimky pohyb lidí mimo okres. V rámci sportovních a rekreačních aktivit pak i mimo obec. Na tuto skutečnost zareagovalo i mnoho dopravních podniků a upravilo jízdní řády. Některé změny se ovšem netýkají pouze nových opatření, ale například i rekonstrukcí ulic.


Praha
Pražskou MHD čeká v březnu několik změn. Od 1. března začala například linka 224 v Horních Počernicích zastavovat na zastávce Krahulčí, Svépravice. Naopak vynechá zastávku Khodlovu a Jeřičkou. Linka 204 je nově z Nádraží Horní Počernice odkloněna do oblasti průmyslové zóny, a naopak již neobsluhuje OC Černý Most.


Od příštího týdne se také přeruší provoz lanové dráhy na Petřín kvůli pravidelné revizi. Do provozu se lanová dráha vrátí v sobotu 27. března 2021.


Komplikace také čekají cestující mezi frekventovanými zastávkami I. P. Pavlova a Náměstí Míru. Od 7. března až do začátku dubna bude mezi těmito stanicemi přerušen provoz tramvají. Místo nich bude zajištěna náhradní autobusová doprava X10. Přehled všech dalších omezení v pražské dopravě nalezete zde.


Brno
Od 1. března nastala v Brně výluka autobusů mezi Královým Polem a Soběšicemi. Z důvodu rekonstrukce křižovatky Palackého třídy a ulice Kosmovy bude navíc od pondělí 15. března na měsíc v několika etapách omezen provoz linek MHD u zastávky Semilasso. Více zde

Související obsah


 

Ostrava
Od 1. března jsou ve třetím největším městě České republiky zcela zrušeny školní spoje a linky. Navíc od 1. března a následně i 7. března dojde k úpravám některých stávajících linek v souvislosti s novými opatřeními.

Plzeň
Rovněž i v Plzni jsou od 1. března zcela zrušeny všechny školní autobusové spoje. Další změny v městské hromadné dopravě se zatím nechystají.


Liberec
Školní spoje nejezdí ani v Liberci. Dopravce navíc zrušil i liberecké skibusy do Bedřichova, který je oblíbeným střediskem běžkařů. Bedřichov totiž leží v okrese Jablonec nad Nisou. Klasické MHD do Bedřichova pojede, ovšem lidé musí počítat s namátkovými policejními kontrolami.

Související obsah

Olomouc
V Olomouci dojde od 4. března k zrušení posilových školních spojů. Navíc je od 1. března z důvodu stavebních prací v blízkosti zastávky Finanční úřad směr Na Střelnici/Ladova přesunuta zastávka o cca 200 m zpět. Rovněž se dočasně přesunula od začátku března i zastávka Samotišky ve směru na Hlavní nádraží, také o 200 metrů.

Pardubice
"V neděli 7. března vstupují v platnost rozsáhlé změny v jízdních řádech. Jejich obsáhlost je dána především zahájením rekonstrukce nadjezdu u nemocnice v Kyjevské ulici, která z místa na dlouhou dobu vyloučí veškerou dopravu včetně městské," sděluje pardubický dopravní podnik. Cestující se tak budou muset připravit na mnoho omezení a výluk. Všechny výluky je možné zjistit zde

Karlovy Vary
V souvislosti s otevřením nového očkovacího centra v KV Areně dopravní podnik zřizuje novou zastávku. Od 1. března spoje linky 6 zastavují u KV Areny, a to v době, kdy tam budou probíhat očkování. V současné době se jedná o pracovní dny v časech od 14 do 18 hodin a o víkendech v časech od 9 do 14 hodin.

Jihlava
Větší změny od 1. března nastaly také v jihlavské dopravě. Na lince A dochází k dřívějšímu odjezdu večerního spoje. A na lince B o víkendech dochází k minutovým posunům odjezdů spojů. Na další změny v jihlavské MHD se můžete podívat zde.

Související obsah

Zlín

Od 1. března také Zlín zrušil školní spoje. Provoz MHD bude i nadále zajišťován v rozsahu tzv. letních jízdních řádů. "Prosíme cestující, aby dodržovali všechna platná hygienická ochranná opatření. Také na naší straně pokračuje proces intenzivního dezinfikování všech vozidel, abychom zajistili cestujícím i v době pandemie maximálně bezpečné prostředí a aby nemuseli mít obavy MHD použít,“ řekl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

Děčín
V Děčíně jsou od konce února zcela zrušeny noční linky č. 232 a č. 233.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz