Domácí

V Děčíně hrozí kolaps MHD. Řidiči jsou v karanténě a nemá kdo jezdit

V Děčíně skončily desítky řidičů městské hromadné dopravy v karanténě. Dopravní podnik se proto připravuje na omezení některých spojů a za volanty povolal každého, kdo má příslušné řidičské oprávnění. Od brigádníků až po důchodce. Koronavirem se nakazila také polovina servisního týmu.

Děčínský dopravní podnik je těsně před kolapsem. V izolaci tam skončila čtvrtina řidičů. 24 jich je buď v karanténě nebo mělo pozitivní test na koronavirus. Děčín má přitom jen 83 řidičů a denně musí vypravit 40 autobusů. Za volant tam proto musel sednout každý, kdo má potřebné řidičské oprávnění.

"Nám vypomáhají brigádníci, důchodci, pomáhají i lidé z dílny, když mohou. Včetně dispečerů, kteří můžou jezdit. Zatím to jezdíme na hraně," řekl náměstek ředitele Dopravního podniku města Děčín Jiří Kasl.

Související obsah

V karanténě postupně skončila také polovina mechaniků. Pokud do středy budou počty nemocných stále stoupat, dopravní podnik bude muset začít omezovat některé spoje, především ty dopolední.

"Určitě se budeme snažit dostat lidi ráno do práce a z práce, ale během dne to nedokážu teď říci. Připravujeme krizový plán," dodal Kasl.

Související obsah

Na Děčínsku je momentálně nejhorší epidemická situace z celého Ústeckého kraje. Je tam o třetinu více nakažených, než v jiných regionech. Počty pozitivně testovaných se od minulého týdne na Děčínsku zvýšily o 40 procent.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz