Domácí

Forejt je v kritickém stavu. Ovčáčkova informace o úmrtí se nepotvrdila

Forejt je v kritickém stavu. Ovčáčkova informace o úmrtí se nepotvrdila
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v úterý odpoledne informoval, že bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt, který leží v nemocnici v kritickém stavu, zemřel. Motolská nemocnice následně tuto informaci vyvrátila.

Deník Blesk v úterý přinesl informaci, že bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt leží v umělém spánku v jedné z pražských nemocnic. Měla ho postihnout mrtvice. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček večer následně informoval, že Forejt zemřel.

"Prosím o modlitbu za Jindřicha Forejta, který dnes opustil tento svět. Jindro, děkuji," napsal na twitter Jiří Ovčáček. Motolská nemocnice však tuto informaci vyvrátila.

Související obsah

 

O úmrtí bývalého protokoláře informoval také exministr kultury za KDU-ČSL Daniel Herman. "Jindřich Forejt, bývalý hradní protokolář, zemřel. V různých pozicích jsme se řadu let potkávali. I když naše setkávání bylo často dosti komplikované, skláním se před majestátem smrti a přeji zesnulému lehké odpočinutí. R.i.P.," napsal Herman.

Své původní tvrzení nakonec vyvrátil i samotný Ovčáček. "Mám velkou a upřímnou radost, že v této těžké době plné smutných zpráv přišla nakonec jedna moc dobrá. Stačila chvilka a smutek se změnil v pocit naděje. O modlitbu prosím dál," napsal.

Jindřich Forejt působil od roku 2004 jako ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky. Ve své funkci zastihl jak Václava Klause, tak i Miloše Zemana. Z Hradu odešel z "osobních a zdravotních důvodů" v prosinci roku 2016. Ovšem jen o měsíc dříve na světlo vyplula kauza, v níž má údajně Forejt na videu brát tvrdé drogy a oddávat se sexuálním hrátkám s mladým prostitutem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz