Domácí

První foto Forejta z nemocnice: Začal s rehabilitací, už není v ohrožení

První foto Forejta z nemocnice: Začal s rehabilitací, už není v ohrožení
Zdroj: TN.cz, Petr Macinka

Bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt už není v ohrožení života, dokonce začal s rehabilitací. Mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka poslal TN.cz aktuální fotku z nemocnice. Forejt je na ní v dobré náladě. Z mrtvice, která ho postihla v únoru, se postupně vzpamatovává.

Jindřich Forejt je stále v nemocnici, postupně se ale dává dohromady. Podle první fotky po mrtvici se zdá, že už je bývalý protokolář prezidentů Václava Klause i Miloše Zemana z nejhoršího venku.

Že se Forejtovi daří dobře, potvrdil mluvčí Klausova institutu Petr Macinka. "Naštěstí je již mimo nebezpečí života. Pan Forejt zdraví vaše čtenáře," řekl TN.cz.

Mozková příhoda postihla někdejšího šéfa hradního protokolu koncem února, přidalo se k ní i krvácení do mozku. Několik týdnů byl v umělém spánku, probral se v polovině března.

Související obsah

Předtím, než vyšlo najevo, co se Forejtovi stalo ve skutečnosti, se 2. března rozšířila zpráva o jeho smrti. Na svědomí to měli bývalý ministr kultury Daniel Herman a Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Informaci vzápětí popřela motolská nemocnice, ve které tehdy Forejt už několik dní ležel v kritickém stavu. Herman se poté omluvil a Ovčáček vzkázal, že má radost, že se "v záplavě smutných zpráv objevila jedna dobrá".

Těsně před mrtvicí bojoval Forejt i s covidem, ze kterého se úspěšně zotavil.

Podívejte se na reportáž TV Nova o zdravotním kolapsu Jindřicha Forejta:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz