Zahraničí

Japonský miliardář koupil let k Měsíci a hledá osm spolucestujících

Japonský miliardář koupil let k Měsíci a hledá osm spolucestujících
Zdroj: Profimedia

Japonský miliardář Yusaku Maezawa ve středu oznámil, že hledá osm spolucestujících pro vesmírnou výpravu k Měsíci. Podmínkou je, aby dokázali "překonat své hranice“.

Pětačtyřicetiletý online oděvní magnát Maezawa si jako první člověk rezervoval v roce 2018 místo na palubě lunární kosmické lodi vyvíjené společností SpaceX.

“Koupil jsem všechna sedadla, takže to bude soukromá jízda,“ oznámil podle deníku The Guardian. Částka nebyla zveřejněna, letět by se mělo v roce 2023.

Původně chtěl podnikatel pozvat šest až osm umělců. Ve středu svou nabídku rozšířil na všechny lidi světa, kteří "dokážou překonat své hranice a dopomoci k tomu ostatním členům posádky“.

Související obsah

Zájemci by se mu měli přihlásit do 14. března, závěrečné rozhovory a lékařské prohlídky jsou plánované na konec května tohoto roku. Pokud společnost SpaceX miliardáře Elona Muska stačí vše zvládnout po technické stránce, Maezawova expedice by měla startovat napřesrok.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz