Domácí

Smrt v rodině známého hokejisty. Záchranáři řekli, co se na místě stalo

Smrt v rodině známého hokejisty. Záchranáři řekli, co se na místě stalo
Zdroj: Profimedia

Chtěla zachránit psa a propadla se pod led. Zpráva o smrti manželky zasáhla kapitána týmu Ocelářů Petra Vránu těsně před začátkem hokejového utkání. Záchranné složky TN.cz ubezpečily, že dělaly vše pro to, aby ženu zachránily. Z chladných vod nádrže Slezská Harta ji ale dokázali potápěči vylovit až po téměř hodině a půl. A to už bylo pozdě.

Jednoho z nejzkušenějších českých hokejistů Petra Vránu postihlo obrovské neštěstí, v úterý přišel o manželku. Ta se utopila ve vodní nádrži Slezská Harta, záchranné složky bojovaly o její život desítky minut. Marně.

“Můžeme potvrdit, že jsme asi půl hodiny po poledni obdrželi oznámení o ženě, která se topila ve vodní nádrži Slezská Harta. Byly tam veškeré složky IZS, které velmi intenzivně dělaly vše pro to, aby ženu pod hladinou našly. Bohužel se ji nepodařilo nalézt živou,“ řekla už v úterý tisková mluvčí policie Zlatuše Viačková. 

Záchranáři i hasiči se pokusili TN.cz objasnit, co se na místě stalo. "Byli jsme voláni k osobě, která se měla propadnout pod led. Po našem příjezdu byla pod vodou,“ prozradil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Hasiči prosekávali led a spolu s policisty na člunech pátrali po zmizelé ženě. Jak čas ubíhal, začínalo být jasné, že tento výjezd bohužel nebude mít šťastný konec.

Související obsah

"Dotyčnou hledali hasiči, do našeho odjezdu ji ale nenalezli,“ dodal Humpl. Jak upřesnila policejní mluvčí Zlatuše Viačková, trvalo téměř hodinu a půl, než se manželku hokejového kapitána podařilo skutečně najít.

Podle informací Nova Sportu Vránova manželka Lindsey vstoupila na led kvůli stěněti, které se jí tam zaběhlo. Led se pod ní ale propadl. Na místě neštěstí byla i další žena a dítě. Dvojici se podle mluvčího záchranářů nic nestalo. "Naši interventi jim poskytovali první psychickou pomoc,“ objasnil Humpl. 

Překvapivou zprávu o úmrtí v rodině Petra Vrány zveřejnili zástupci Třince přibližně v půl deváté večer poté, co bylo nečekaně odloženo utkání 50. kola Tipsport extraligy mezi Oceláři a Litvínovem. "HC Oceláři Třinec a HC Verva Litvínov se dohodli na odložení zápasu 50. kola TELH ze závažných důvodů, které nyní klubu nepřísluší zveřejňovat. Společně nyní hledají náhradní termín k dohrání zápasu,“ napsaly oba kluby už dříve v prohlášení.

Podívejte se na reportáž:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz