Domácí

Náledí, sněžení i silný mráz! Zima v Česku ještě neřekla poslední slovo

Náledí, sněžení i silný mráz! Zima v Česku ještě neřekla poslední slovo
Zdroj: Getty Images

Čeká nás výrazný teplotní propad. Ještě ve čtvrtek by měly teploty stoupat přes den až k 15 °C, už v pátek ale nevyšplhají podle meteorologů nad 4 °C. V noci pak můžou klesat i k -9 °C. Vzhledem k poměrně nízkým teplotám by mohlo místy opět sněžit, po ránu pak hrozí tvorba náledí.

Ve čtvrtek večer začne od severu přes naše území přecházet studená fronta, v pátek postoupí k jihu a za ní k nám bude proudit studený vzduch. Měli bychom se tak podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) připravit na pořádné ochlazení.

Ještě ve čtvrtek teploty vystoupají přes den k 11 až 15 °C, při déletrvající oblačnosti jen k 6 °C. Zpočátku by mělo být polojasno až oblačno, s postupem studené fronty se ale začne od severozápadu zatahovat, místy se tak můžou objevovat přeháňky nebo déšť. Později večer by kvůli ochlazení mohlo sněžit v polohách nad 700 metrů.


Podívejte se na čtvrteční předpověď počasí:

v pátek nás ale čeká výrazné ochlazení. V noci budou teploty klesat k 3 až -1 °C, přes den pak bude jen kolem 0 až 4 °C. V pátek by mělo být převážně zataženo až oblačno, místy tak může sněžit, v jižní části území v polohách pod 500 metrů by pak mohlo pršet. Od severozápadu se během dne začne vyjasňovat.

Související obsah

Lidé by se v noci na sobotu měli připravit na pořádný mráz, teploty můžou klesat k -4 až -9 °C. Přes den pak vystoupají k 1 až 5 °C. Většinou by mělo být jasno nebo skoro jasno, ojediněle se můžou objevovat mrznoucí mlhy. Vzhledem k teplotám kolem nuly upozorňuje ČHMÚ na možnou tvorbu náledí.

Pořádný mráz Česko zasáhne také v noci na neděli, kdy by opět mělo být kolem -4 až -9 °C, přes den pak teploty stoupnou k 3 až 7 °C. Přes den by mělo být převážně jasno nebo polojasno, ojediněle se budou objevovat mlhy, které mohou namrzat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz