Domácí

Průzkum: Volby by těsně vyhrálo ANO, ČSSD by do Sněmovny neprošla

Podle aktuálního volebního modelu agentury Median by volby do Poslanecké sněmovny těsně vyhrálo hnutí ANO premiéra Andreje Babiše, následované koalicí Pirátů a STAN. Naopak vládní ČSSD by se do dolní komory Parlamentu podle průzkumu neprobojovala.

Podle aktuálního předvolebního průzkumu od sebe hnutí ANO a koalici Pirátů a STAN dělí jeden a půl procenta hlasů. Těsně pod pětiprocentní hranicí nutnou pro vstup do Sněmovny podle modelu Medianu skončila sociální demokracie.

"Rozdíl mezi preferencemi hnutí ANO 2011 a koalicí Pirátů a STAN je i v únoru stále velmi těsný, i když vedení si stále zachovává hnutí ANO. Koalice Pirátů a STAN má poměrně silné voličské jádro a potenciální zisk vyšší než hnutí ANO," komentují výsledky průzkumu, kterého se účastnila více než tisícovka respondentů, jeho autoři.

Související obsah

Hnutí ANO by ve sněmovních volbách nyní získalo 26,5 procenta hlasů, koalice Pirátů a STAN 25 procent. Třetí je koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) s 18,5 procenty. Naopak vládní ČSSD by se ziskem 4,5 procenta hlasů zůstala těsně před branami Sněmovny. Loni v srpnu přitom strana měla podporu ještě 9,5 procenta voličů.

Zdroj: Median

Volit by v únoru šly skoro dvě třetiny oslovených - konkrétně 64,5 procenta respondentů. 53,5 procenta chce jít volit určitě, zbylých 11 procent spíše ano. Naopak 29,5 procenta účastníků průzkumu by k volebním urnám podle svých vlastních slov nyní určitě nešlo.

Zdroj: Median
TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz