Domácí

Liberec s Jabloncem žádají o výjimku. "Každodenní kontroly jsou absurdní!"

Severočeská města Liberec a Jablonec nad Nisou požádaly ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) o výjimky a umožnění propojení obou okresů bez kontrol. Města na sebe totiž přímo navazují a mnoho obyvatel přejíždí z okresu do okresu za prací.

Stotisícový Liberec a padesátitisícový Jablonec nad Nisou při pohledu z výšky připomínají spíš jedno město. Oba okresy propojuje tramvajová linka a také silnice, po níž cesta z jednoho do druhého města trvá pár minut.

"My jsme společně s primátorem Jablonce podali žádost. A čekáme na odpověď pana ministra Hamáčka. Řada Liberečáků bydlí v Jablonci a opačně. Představa, že spousta z nich pracuje v Liberci a Jablonci a každodenně vytahují papíry a ukazují, kam jedou, je v tomto případě už absurdní," vyjádřil se primátor Liberce Jaroslav Zámečník (STAN).

Související obsah

 

Názory místních na tento nápad se různí. "Možná, že by to bylo dobré," tvrdí někteří. "Hodně lidí má problémy s tím ježděním," dodávají jiní. "Já bych byla spíš pro to neotvírat," zaznělo ale také v anketě TV Nova.

I pro policii je účinná kontrola kvůli propojení jabloneckého a libereckého okresu téměř nemožná. Na Liberecku už výjimku od ministerstva vnitra dostal Turnov, jehož obce patří hned do tří okresů. O výjimku v Česku požádalo kolem tří desítek obcí.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz