Krimi

Muž měl přes internet nelegálně prodávat zbraně. Vydělal statisíce

Policisté obvinili čtyřicetiletého muže z jihu Čech, který si založil živnost na nelegálním přeprodávání zbraní a střeliva. Zbraně prodával přes internet a během dvou let si měl přijít na víc než půl milionu korun.

Čtyřicetiletý muž začal se zbraněmi podle policie nelegálně obchodovat už v roce 2017, možná i dřív. Už tehdy byl v hledáčku policie. Měl sice platný zbrojní průkaz, jenže na prodej zbraní neměl potřebnou licenci, ani živnostenský list.

Každopádně se mu podle policie během dvou let podařilo prodat 350 různých zbraní a nejen to, podezřelý k nim prodával i střelivo. Zboží nabízel na internetu prostřednictvím různých bazarových portálů, kde sám také zbraně nakupoval a poté přeprodával.

Související obsah

Policie mu zatím dokázala, že si během dvou let přišel na více než půl milionu korun. Ve skutečnosti to ale může být mnohonásobně víc. Při domovní prohlídce u něj našla další zbraně, zřejmě určené k dalšímu prodeji.

Podobných případů podle policistů v poslední době přibývá. Jeden takový řešili loni třeba ve středních Čechách, kde vyšetřovali tři muže, u nichž při domovních prohlídkách našli sedm kulometů, granáty, samopaly, a dokonce i jeden granátomet.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz