Krimi

Žena chtěla znát svou budoucnost. Přišla po telefonu téměř o milion korun

Skoro milion korun poslala žena z Náchoda neznámým lidem za to, že s ní budou po telefonu provádět duchovní seance a věštit jí budoucnost. Nakonec se obrátila na policii a podala na ně trestní oznámení.

Pětapadesátiletá žena z Náchoda se policistům svěřila, že od poloviny ledna do konce února přišla o 950 tisíc korun. Na cizojazyčných televizních kanálech si prý vyhlédla reklamu na provádění duchovních seancí. Stačilo k tomu údajně zavolat na bezplatnou telefonní linku.

Když to poprvé 14. ledna udělala, rusky mluvící osoba na druhém konci telefonního aparátu ženě nabídla telefonické konzultace, které měly věštit její budoucnost a budoucnost její rodiny. Stačilo k tomu jediné, poslat finanční částku na předem určený účet.

Související obsah

Podle věštců ale bylo u ženy tolik problémů, že se seance musely opakovat a k dosažení kýžených výsledků údajně museli nakupovat velké množství propriet, například svíček nebo různých obrázků. Po šesti týdnech a několika telefonických konzultacích byla žena chudší téměř o milion korun.

Výsledek ji zřejmě nepotěšil, protože je nyní přesvědčená, že naletěla podvodníkům, a podala trestní oznámení. Policisté vše vyšetřují jako podezření ze spáchání podvodu a v případě dopadení údajných věštců a prokázání jejich viny jim hrozí pětileté vězení.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz