Krimi

Žena chtěla znát svou budoucnost. Přišla po telefonu téměř o milion korun

Skoro milion korun poslala žena z Náchoda neznámým lidem za to, že s ní budou po telefonu provádět duchovní seance a věštit jí budoucnost. Nakonec se obrátila na policii a podala na ně trestní oznámení.

Pětapadesátiletá žena z Náchoda se policistům svěřila, že od poloviny ledna do konce února přišla o 950 tisíc korun. Na cizojazyčných televizních kanálech si prý vyhlédla reklamu na provádění duchovních seancí. Stačilo k tomu údajně zavolat na bezplatnou telefonní linku.

Když to poprvé 14. ledna udělala, rusky mluvící osoba na druhém konci telefonního aparátu ženě nabídla telefonické konzultace, které měly věštit její budoucnost a budoucnost její rodiny. Stačilo k tomu jediné, poslat finanční částku na předem určený účet.

Související obsah

Podle věštců ale bylo u ženy tolik problémů, že se seance musely opakovat a k dosažení kýžených výsledků údajně museli nakupovat velké množství propriet, například svíček nebo různých obrázků. Po šesti týdnech a několika telefonických konzultacích byla žena chudší téměř o milion korun.

Výsledek ji zřejmě nepotěšil, protože je nyní přesvědčená, že naletěla podvodníkům, a podala trestní oznámení. Policisté vše vyšetřují jako podezření ze spáchání podvodu a v případě dopadení údajných věštců a prokázání jejich viny jim hrozí pětileté vězení.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Švýcarsko omezilo vstup do země pro Čechy

Od sobotní osmé hodiny večer omezilo Švýcarsko vstup Čechů do země bez ohledu na očkování. "Čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu. O zpřísnění pravidel Švýcarsko bohužel dopředu neinformovalo," uvedl ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Píše se na Deník.cz