Zahraničí

Další neklidná noc v Řecku. Lidé kvůli silným otřesům vybíhali do ulic

Další neklidná noc v Řecku. Lidé kvůli silným otřesům vybíhali do ulic
Zdroj: Profimedia

Řecko zasáhlo další poměrně silné zemětřesení, které dosáhlo síly až 5,7 stupně. Epicentrum se nacházelo 31 kilometrů od města Larisa. Je to již druhé silnější zemětřesení v této oblasti za poslední dny.

O zemětřesení informovalo hned několik agentur. Německé centrum pro geovědy (German Research Centre for Geosciencis) uvádí, že otřesy dosáhly síly dokonce 6,2 stupně, země se začala otřásat krátce po půl sedmé večer.

Evropské-středozemní seismologické centrum zaznamenalo zemětřesení o síle 5,7 stupně, následovala série dalších otřesů, jeden z nich dosáhl síly 5,1 stupně.

Obyvatelé oblasti, kde zemětřesení udeřilo, tak prožili další neklidnou noc, kterou strávili podle portálu televize ERT ve stanech, autech a hotelích. Všechny hasičské sbory jsou v pohotovosti. Televize hovoří o pádech budov ve vesnicích Magoula a Pretori. Zatím nejsou hlášena žádná zranění, situace ve špatně přístupných místech bude vyhodnocena až později.

Související obsah

Stejnou oblast zasáhlo velmi silné zemětřesení také ve středu. Přírodní katastrofa se obešla bez obětí na životech, mnoho budov v okolí ale bylo vážně poškozeno.

Takto to vypadalo na místě po zemětřesení ve středu:

Jak ve středu prožila zemětřesení Jitka Nováčková, se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz