Domácí

Zájem o antigenní testy rychle roste! Někde se čeká na testování i 10 dní

Mnohé nemocnice hlásí velký nápor zájemců o testování na koronavirus. Výrazně se tak prodlužuje čekací doba, například ve Zlíně mají plno na dalších 10 dnů. Podle zdravotnických zařízení se zájem o testy zvyšuje od doby, kdy se mluví o testování zaměstnanců ve firmách.

Desítky tisíc antigenních testů denně provedou zdravotníci. Stále je to ale málo. Nápor je tak velký, že třeba ve Zlíně chtějí prodloužit pracovní dobu odběrových stanů.

"Nárůst zájmu o antigenní testy určitě pozorujeme, v tuto chvíli se mohou zájemci o antigenní test u nás rezervovat zhruba za 10 až 14 dnů," uvedl mluvčí Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně Egon Havrlant.

Například na stanovišti před zlínskou nemocnicí denně odbaví až 300 objednaných osob. Vedení nemocnice teď zvažuje, že se tu bude testovat i o víkendech. Beznadějně obsazeno hlásí třeba i olomoucká fakultní nemocnice, nemocnice ve Šternberku nebo v Přerově.

Související obsah

Podle ministerstva zdravotnictví by firmy neměly posílat své zaměstnance na testování do nemocničních center. Antigenní testy by se měly provádět u závodních lékařů nebo přímo ve firmách.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz