Zajímavosti

Očekávaná funkce WhatsAppu je tady, videohovory budou pohodlnější

Očekávaná funkce WhatsAppu je tady, videohovory budou pohodlnější
Zdroj: Getty Images

WhatsApp spouští funkci, po které jeho uživatelé dlouho volali. Videohovory už nebudou výsadou pouze mobilní aplikace, uskutečnit je bude možné i přes počítače. Novinka tak dodá mluvení s příbuznými, přáteli nebo kolegy na komfortu, uvidíte je na větší obrazovce.

Oblíbená komunikační služba WhatsApp jde vstříc uživatelům, kteří chtějí během videohovorů vidět protějšek na větší obrazovce. Až doposud bylo možné volat i se zapnutou kamerou pouze z aplikace pro chytré telefony.

Jak ale WhatsApp upozornil na svých stránkách, blížící se aktualizace tuto funkci zapne i na počítačích. I přes webové rozhraní se tak budete moct spojit se svými blízkými nebo kolegy a vidět se u toho na videu.

"Možnost přijetí videohovoru umožňuje pohodlnější spolupráci s kolegy, lépe uvidíte svoje příbuzné a klidně můžete při telefonování dělat něco dalšího, protože nebudete muset držet telefon," uvedl WhatsApp k novince.

Související obsah

"Aby bylo volání přes počítač uživatelsky přívětivé, bude možné si vybrat, zda chcete video na výšku nebo na šířku. Klidně si tak můžete okno s videohovorem dát na stranu a na počítači i během něj pracovat," stálo také v představení funkce.

Zatím není jasné, kdy přesně se uživatelům videohovory přes počítač spustí, má to být ale "velmi brzy". WhatsApp si od toho slibuje, že se k němu vrátí část lidí, kteří kvůli pandemii začali počítač používat jako hlavní komunikační nástroj.

Videohovory jsou na WhatsAppu nesmírně populární. Při silvestrovských oslavách aplikace pokořila rekord, lidé na ní uskutečnili přes 1,4 miliardy telefonátů.

Podívejte se na skryté funkce WhatsAppu, které možná neznáte:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz