Domácí

Rodiny jsou po ničivém požáru na mizině. Radnice jim poskytla náhradní bydlení

Čtyřem rodinám, které přišly tento týden kvůli požáru domu ve Strakonicích o střechu nad hlavou, poskytne radnice náhradní bydlení. Vedení města jim dokonce vyplatí jednorázovou podporu.

Strakoničtí radní schválili, že jednorázová podpora pro požárem postižené rodiny, bude deset tisíc korun. Dvě rodiny jsou v tuto chvíli u svých příbuzných, další dvě dostaly prozatím náhradní bydlení. Do konce měsíce chce město Strakonice všechny rodiny přestěhovat do lokality zvané Bažantnice, která leží za městem, a právě tam budou mít rodiny nové trvalé bydliště.

Jejich dům, který v tomto týdnu vyhořel, je totiž kvůli požáru už neobyvatelný a statik zřejmě rozhodne o jeho demolici. Radnice rodinám poskytla také potraviny, hygienické potřeby a oblečení, protože přišly úplně o všechno.

Související obsah

Požár vypukl v bytovém domě, který muselo ihned opustit na třicet lidí. Podle hasičů začalo hořet zřejmě mezi balkonem a koupelnou v jednom z bytů a oheň se následně rozšířil i na střechu. Při evakuaci lidí se nikomu nic nestalo, v domě ale uhořel pes. Předběžná škoda dosahuje půl milionu korun a zatím není jasné, proč začalo hořet. Stále je ve hře technická závada, nedbalostní jednání, ale také úmyslné zapálení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz