Zahraničí

Královna Alžběta prožívá těžké období. Radost jí udělají dva noví psi

Královna Alžběta prožívá těžké období. Radost jí udělají dva noví psi
Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta II. si pořídila dva nové psy plemene velšský corgi. Obklopuje se jimi už od své korunovace, poslední jí ale zemřel už před dvěma lety. Čtyřnozí parťáci mají vladařce pomoct překonat složité období. Její manžel princ Philip totiž leží v nemocnici po operaci srdce.

Královna Alžběta je po dvou letech opět hrdou majitelkou dvou psů plemene velšský corgi. Noví čtyřnozí parťáci jí mají pomoct zvládnout těžké životní období, píše časopis People.

Vladařce teď dělá největší starost zdraví milovaného manžela prince Philipa. Ten je už od poloviny února v péči lékařů. Ve středu mu v londýnské nemocnici svatého Bartoloměje operovali srdce. Zákrok byl podle Buckinghamského paláce úspěšný (více čtěte zde).

Po boku Alžběty nechyběl velšský corgi už od 50. let minulého století, kdy usedla na britském trůnu. Poslední jí ale zemřel v roce 2018 a proslýchalo se, že dalšího už si pořizovat nechce. Názor ale nejspíš změnila poté, co loni v prosinci přišla i o Vulcana,  křízence jezevčíka a velšského corgiho.

Královna Alžběta se svými psy v roce 2016:

Zdroj: Profimedia

Související obsah

Kromě obav o zdraví prince Philipa trápí královskou rodinu i chování prince Harryho a Meghan Markleové. Už v neděli poběží v televizi jejich rozhovor s Oprah Winfreyovou, který v upoutávkách slibuje mnohá skandální odhalení fungování šlechtické rodiny.

"Nevím, jak by mohli očekávat, že budeme po celé té době jen mlčet, jestliže firma (označení pro Buckinghamský palác, pozn. redakce) se aktivně podílí na šíření lží o nás," předeslala Meghan.

Podívejte se, jak prince Philipa převáželi kvůli operaci srdce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz