Polsko

Tragická nehoda autobusu v Polsku: Pět mrtvých a desítky zraněných

Nejméně pět lidí zemřelo a další čtyři desítky cestujících se zranily při nehodě autobusu u polské vesnice Kaszyce. Autobus, ve kterém jelo 57 lidí, zatím z neznámých příčin prorazil svodidla.

Tragédie se stala na jihovýchodě Polska. Autobus směřující na Ukrajinu projel dálniční bariéry a spadl do příkopu. Při nehodě zemřelo nejméně pět lidí. Polští záchranáři informovali, že dalších osm lidí je ve vážném stavu, píše The First News.


"Poté, co jsme zkontrolovali všechny nemocnice, kam byly zraněné osoby převezeny, se ukázalo, že pět lidí utrpělo smrtelná zranění. Původní informace byla, že zemřelo šest lidí,“ sdělil mluvčí podkarpatského vojvodství Michał Mielniczuk.


Záchranáři také řekli, že řada cestujících nebyla připoutaná. "Při nehodě mnoho cestujících spalo, většina z nich ovšem nepoužila bezpečnostní pásy," dodali záchranáři. V autobuse měli být většinou mladí lidé, kteří cestovali za prací.

Související obsah


Autobus jel na pravidelné lince mezi polskou Poznaní a ukrajinským Chersonem. Mnoho Ukrajinců jezdí za prací do Polska, čímž vyplňuje mezery na trhu práce v zemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz