Zahraničí

Myslela jsem na sebevraždu, popsala Meghan život v královském paláci

S napětím očekávaný rozhovor moderátorky Oprah Winfreyové s princem Harrym a vévodkyní Meghan odvysílaný v noci na pondělí americkou televizí CBS přinesl mnoho šokujících odhalení. Sebevražedné myšlenky vévodkyně, ponižující debaty královské rodiny o tom, jak tmavou bude mít syn Archie barvu pleti, uvěznění v královském paláci. Jedním z mála optimistických momentů bylo oznámení, že páru se v létě narodí holčička.

Dvouhodinový předtočený rozhovor s Oprah Winfreyovou byl prvním, který Harry a Meghan poskytli po svém odstoupení od královských povinností a nedostali za něj žádný honorář.

Vévodkyně ze Sussexu otevřeně popsala, jak jí život v královském paláci přivedl až k sebevražedným myšlenkám. A nikdo kromě jejího manžela jí nepomohl. “Život v královské rodině je osamělý,“ uvedla. Neměla přístup ke svému pasu, řidičáku ani klíčům. Nemohla jít s přáteli na oběd. Měsíce se nedostala z paláce. Když o ní média informovala s rasistickým podtextem nebo lhala o jejím údajném konfliktu s vévodkyní Kate, nikdo z královské rodiny se jí nezastal. Přestože kvůli ochraně ostatních byli podle ní ochotní lhát.

Související obsah

V době, kdy byla těhotná, vedly se v paláci s obavami debaty o tom, jak tmavou bude mít dítě barvu kůže. A řekli jí, že chlapec oproti zvyklostem nebude mít titul prince a tím i ochranu královské rodiny.

“Bylo to trapné, byl jsem naprosto šokován,“ řekl Harry o zmíněných debatách s tím, že nikdy neprozradí podrobnosti. “Když mi řekla, že nechce žít, vyděsilo mě to.“ Sám se prý v královské rodině cítil jako v pasti. “Byl jsem v pasti, ale nevěděl jsem o tom.“ Je to podle něj v systému, jakým celá "instituce" funguje. Celá rodina včetně bratra a otce jsou podle něj uvěznění. Bez Meghan by prý ale odejít nedokázal.

Související obsah

Co se týče vztahů s otcem a bratrem, nejsou v současné době ideální. Princ Charles mu po oznámení, že se s Meghan vzdávají královských povinností, přestal zvedat telefon, o Williamovi řekl, že “čas snad vše zahojí“.

O královně Alžbětě II. se oba vyjadřovali s úctou a respektem, podle vévodkyně byla “vždy úžasná“. Bývalá herečka Meghan přiznala, že o královském životě měla velmi naivní představy z pohádkových knížek. Musela se vše učit. Sama, nikdo jí prý nepomohl ani s britskou hymnou, ani s protokolem. Chtěla, aby na ní byli pyšní. Místo toho poznala, že ji ani jejího syna "instituce“ neochrání. Trnem v oku jí nebyli ani tak členové královské rodiny, jako lidé, kteří chod paláce řídí.

Související obsah

Harry byl překvapen, že je krátce poté, co oznámili úmysl vzdát se královských povinností, rodina odřízla od financí. Ze začátku je zabezpečilo jeho dědictví po matce princezně Dianě. Ta by podle něj z jejich rozhodnutí byla smutná, ačkoliv Meghan v mnohém její osud připomíná. “Ale určitě by chtěla, hlavně abychom byli šťastní,“ řekl Harry.

Šťastní se oba dva cítí. A hlavně svobodní, i když prý museli udělal „neuvěřitelně těžké“ rozhodnutí, kterého ale nelitují. Manželé během rozhovoru poprvé oznámili, že potomek, kterého očekávají v létě, bude holčička. A poprvé také přiznali, že se ve skutečnosti vzali v soukromí tři dny před oficiální královskou svatbou.

Meghan v rozhovoru o způsobech v královské rodině a o předčasné svatbě. Pusťte si rozhovor s českými titulky:

Meghan v rozhovoru o konfliktu s Kate. Pusťte si rozhovor s českými titulky:

Meghan v rozhovoru: "Byla jsem umlčena." Pusťte si rozhovor s českými titulky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Píše se na Deník.cz