Domácí

Sněhová pokrývka zkomplikovala dopravu. Hasiči vyjížděli k řadě nehod

Sníh, který pokryl v noci z neděle na pondělí komunikace, překvapil řadu českých řidičů. Slabá vrstva nebo také zbytky sněhu proto dopoledne zkomplikovaly dopravu. Jen ve Středočeském kraji vyjížděli hasiči k několika nehodám, vážná je situace také v Pardubickém kraji.

Středočeští hasiči kvůli sněhové pokrývce vyrazili v pondělí k řadě dopravních nehod. Krátce po půl osmé dopoledne zasahovali v Rakovníku, kde se v ulici Lišanská srazila dvě osobní auta.


Jeden člověk se lehce zranil. "Na místo jsme vyslali dvě posádky. Jednoho člověka s lehčím poraněním jsme transportovali do rakovnické nemocnice,“ informovala mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Související obsah


Další dvě nehody se staly před osmou hodinou přibližně na 18. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Jednoho zraněného museli záchranáři po poskytnutí nezbytné péče převést do benešovské nemocnice.


Ve všech případech zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. "Nakonec jsme na vozech provedli protipožární opatření a zasypali uniklé kapaliny,“ informovali hasiči na svém twitteru.

Vážná je situace také v Pardubickém kraji, kde od rána záchranáři vyjížděli rovněž k mnoha nehodám. U Předhradí na Chrudimsku se srazila dodávka s osobním autem. "Příčinou nehody bylo zřejmě nedání přednosti. Vyšetřování je však zatím na začátku,“ řekla policejní mluvčí Eva Maturová.


Dva lidé se lehce zranili. "Po ošetření jsme dotyčné převezli do nemocnice,“ sdělil mluvčí záchranářů Aleš Malý.


Další dvě nehody se staly také u Vysokého Chvojna. Na silnici I/35 havaroval osobák. Na jiné komunikaci zase skončilo auto v příkopě na boku. Záchranáři ošetřili jednoho zraněného, kterého rovněž transportovali do nemocnice.

Sníh však komplikuje dopravu také v dalších krajích. Na hlavních silničních tazích leží slabá vrstva nebo zbytky sněhu také v Libereckém kraji. Problémy policisté hlásili například na silnici I/13 u Dětřichova na Liberecku, kde část cesty zablokoval kamion.

Související obsah


Podle meteorologů by však mělo sněžení v průběhu dne ustávat. I tak musí řidiči dávat na cestách pozor a dbát zvýšené opatrnosti.

Počasí v Česku komplikovalo mlhavé počasí. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz