Domácí

První víkendový den za tvrdého lockdownu. Jak to vypadalo v ulicích?

Slunečné počasí využily tisíce lidí k procházkám po Praze. Právě obyvatelé metropole mají výhodu, že území obce, kde se mohou lidé volně pohybovat, je největší v republice. Obvyklá místa procházek tak byla prakticky plná. Lidé nařízená opatření, a to hlavně ta, která se týkají respirátorů, moc nedodržovali.

Přestože byly farmářské trhy na pražské náplavce zrušeny, procházely se tam v sobotu stovky lidí. Ovšem do Stromovky oproti Náplavce vyrazilo mnohem méně lidí. "Jsme rádi, že můžeme být alespoň na chvíli venku. Je krásné počasí a my máme štěstí, že jsme v Praze a Praha je velká," sdělili návštěvníci parku. 

Policisté na řadě míst kontrolovali, zda lidé dodržují vládní opatření. Prohřešky ale většinou řešili domluvou. V obležení byl i Karlův most. Při loňském lockdownu byl téměř prázdný, v sobotu si tam ovšem na procházku vyrazily stovky lidí. "Předpokládala jsem, že tu bude míň lidí, je jich tu ale dost," řekla paní, která se procházela po Karlově mostě.

Protipólem Prahy by mohlo být třeba Ústí nad Labem. Oblíbená výletní místa tam v sobotu zela prázdnotou. Například na Střekovském náměstí, kde je za běžné situace hlava na hlavě, bylo pusto a prázdno. "Většinou je tady opravdu narváno. Lidi nařízení asi hodně dodržují a jsou zavření doma," říkali návštěvníci oblíbeného místa.

Související obsah

Plné parkoviště bylo snad jen u jezera Milada. Tam nastala zajímavá situace, jezero se nachází v katastru tří obcí, na cestu po cyklostezce by tak mělo být například potřeba potvrzení od zaměstnavatele. Policie nezaznamenala žádné vážnější problémy, například na hranicích Prahy dnes hlídky zkontrolovaly asi 2700 aut, otočit se muselo 26 řidičů.

Situace v blízkém okolí Prahy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz