Domácí

Z Prahy budou do středních Čech jezdit trolejbusy. Už za pár let

Z Prahy budou do středních Čech jezdit trolejbusy. Už za pár let
Zdroj: Profimedia

Z Prahy by měly v budoucnu jezdit hned dvě trolejbusové linky do Středočeského kraje. Magistrát hlavního města tím chce snížit produkci emisí.

Pražská rada v pondělí odsouhlasila přípravu elektrifikace dvou úseků autobusových linek z Prahy. Jde o linku do Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi a také do Kostelce nad Labem.

Výstavba by podle Prahy mohla začít v roce 2024, hlavní město na projektu spolupracuje se Středočeským krajem.

Související obsah

"Slíbili jsme, že do roku 2024 bude v Praze o pětinu méně emisí a do roku 2030 bude třetina autobusů poháněná elektrickým pohonem. S dopravním podnikem a Středočeským krajem začneme připravovat dva další projekty, které nás zase o něco přiblíží k tomuto cíli," uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha sobě).

Náklady na dvě tratě jsou odhadovány na 951 milionů korun. Hlavní město by mělo hradit pouze podíl odpovídající délce trolejbusové dráhy ležící na jeho území. Oba projekty by také mohly být spolufinancovány z fondů Evropské unie.

Související obsah

"Výběr těchto dvou linek, které mají konečnou zastávku v severovýchodní části Prahy, není náhodný. V tomto místě totiž mohou dobře navázat na již připravovanou infrastrukturu pro bateriové trolejbusy na lince 140 mezi Palmovkou a Miškovicemi," dodal Scheinherr. 

TN LIVE
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz