Zahraničí

Šokující interview řečí peněz. Meghan a Harry vydělávají obří sumy

Experti se shodují na tom, že jsou Harry a Meghan po svém odchodu z královské rodiny především cennou mediální značkou. Například za nedělní rozhovor televize CBS údajně zaplatila produkční společnosti moderátorky Oprah Winfreyové v přepočtu až 200 milionů korun. A dvojice Harry a Meghan na své publicitě údajně vydělává ještě mnohem víc.

Po svém odchodu z britské královské rodiny si Harry s Meghan musí obživu obstarat sami. "Na to interview je potřeba koukat se jako na chytrou marketingovou strategii, jak oživit zájem zejména o svoji značku," zhodnotila mediální expertka Irena Cápová.

"Oni teď musí tu příležitost chytit za pačesy, aby na tom vydělali co nejvíce peněz," myslí si odborník na mediální právo Aleš Rozehnal.

Už v tuto chvíli mají uzavřenou smlouvu s platformou Spotify. Za sérii podcastů jim společnost údajně zaplatí v přepočtu až 400 milionů korun. Dvě miliardy a 200 milionů korun mají Harry s Meghan dostat od společnosti Netflix za plánované dokumenty a filmy.

"Ono se nabízí, že toho zpeněžování a využívání přílivu přízně bude daleko více. Samozřejmě kniha, která by líčila jejich životní osudy, popřípadě nějaký scénář," doplnil Rozehnal.

Snahy vydělat na své značce jsou ale poměrně běžné. Třeba manželé Obamovi nedávno dostali za sepsání svých pamětí do té doby nevídanou částku v přepočtu 1,4 miliardy korun.

Související obsah

"Jsou k dispozici nějaké možnosti summitů, turné po světě, kde by hovořili o svých tématech," uvedla Cápová.

Už loni v únoru bývalý královský pár vystoupil například na soukromé akci americké banky J. P. Morgan. Podle odhadů si tam vydělali v přepočtu až 22 milionů korun.

Lucie Hlubučková / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahovaly v sobotu u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Jednalo se o tramvaj č. 8. Řidič auta byl lehce zraněný," řekla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je mu 41 let, doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Hasiči na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz