Zahraničí

"Malý zázrak" už slyší na své jméno. Mládě pandy oslavilo půl roku

Zoologická zahrada ve Washingtonu má velmi roztomilého obyvatele, který dělá ošetřovatelům jenom samou radost. Mládě pandy oslavilo půl roku, už slyší na svoje jméno Malý zázrak a chuť k jídlu mu rozhodně nechybí.

Půlroční panďátko zažívá spoustu nového každý den. Především pokud jde o jídlo. Malý zázrak (Xiao Qi Ji) ochutnal například batáty. Místo lžíce mu posloužila větvička.

Podle ošetřovatelů jde o jeho oblíbené jídlo. Při ochutnávce domácího jablečného pyré se tak nadšeně netvářil. A nejmenší úspěch měl banán.

"Tenhle týden mládě pandy velké Xiao Qi Ji vyzkoušelo nové jídlo: banán. Z jeho reakce bylo zřejmé, že batáty jsou stále jeho oblíbeným jídlem," zhodnotila ošetřovatelka Laurie Thompsonová.

Čas tráví Malý zázrak také hraním. A na sluníčku je to vážně paráda. Ani tam ale nemůže být celý den, ošetřovatelé na něj vždy volají, aby šel dovnitř. Občas váhá, minulý týden ale poprvé na své jméno zareagoval.

Související obsah

"Byla jsem ohromně překvapená, že mě poslechl, když jsem ho zavolala. Rozhodně to byla nejlepší věc, co se mi tenhle týden stala," popsala Thompsonová.

A hraní nekončí ani uvnitř. Panďátko si zvenčí přitáhlo větev, se kterou v doupěti svedlo náročný zápas. Vše najdete ve videu pod titulkem článku.

klma, tn.cz / TV Nova

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz