Domácí

Podvodníci mají novou fintu, varují policisté. Používají i těžkou techniku!

Policisté ze severu Čech varují před novou fintou podvodníků, kteří nabízejí "výhodné" vyasfaltování nádvoří nebo jiné části pozemku. Jejich obětmi jsem hlavně majitelé rodinných domků a firem.

Kuriózní záminku k okrádání lidí používá skupina cizinců, kteří zájemcům nabízejí vylepšení zpevněné plochy kolem domu nebo firmy asfaltem. Skupina falešných asfaltérů má prakticky stále stejný scénář.

"Nejčastěji přijede automobil k domku či firmě a řidič se zeptá majitele, zda si chce nechat výhodně vyasfaltovat kus dvora, předzahrádku, cestu a podobně s tím, že zrovna jedou z nedaleké stavby a zbyl jim materiál," popsali zdánlivě věrohodnou legendu policisté z Libereckého kraje.

Související obsah

Důvěřiví jedinci obvykle kývnou na "výhodné vylepšení" malé plochy 100 až 200 m2 a zaplatí zálohu. Pachatelé pak vylijí na domluvené místo podřadný asfaltový materiál. Vzápětí přemluví majitele, aby si nechal dodělat i zbylou část plochy a peníze si nechají vyplatit buď hotově nebo na různé fiktivní účty.

Po inkasování další platby jsou ale nedostupní, na místo už nepřijedou a s penězi se vypaří. S těmito podvody už uspěli na Jablonecku a Frýdlantsku, ale není vyloučeno, že i jinde v ČR. Vystupují obvykle důvěryhodně, a to jménem firmy. Někdy se zaštiťují renomovanými stavebními společnostmi.

"Zpravidla jsou to řidiči polské, rumunské nebo slovenské národnosti s nákladními vozidly z Anglie, tj. s řízením vpravo. S anglickými registračními značkami. Kriminalisté zjistili, že se jedná dokonce o organizovanou skupinu v rámci celé Evropy," konstatovala Vladimíra Šrýtrová, mluvčí krajského ředitelství policie.

Gang si měl vydělat 13 milionů na pojišťovacích podvodech. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz