Domácí

Podvodníci mají novou fintu, varují policisté. Používají i těžkou techniku!

Policisté ze severu Čech varují před novou fintou podvodníků, kteří nabízejí "výhodné" vyasfaltování nádvoří nebo jiné části pozemku. Jejich obětmi jsem hlavně majitelé rodinných domků a firem.

Kuriózní záminku k okrádání lidí používá skupina cizinců, kteří zájemcům nabízejí vylepšení zpevněné plochy kolem domu nebo firmy asfaltem. Skupina falešných asfaltérů má prakticky stále stejný scénář.

"Nejčastěji přijede automobil k domku či firmě a řidič se zeptá majitele, zda si chce nechat výhodně vyasfaltovat kus dvora, předzahrádku, cestu a podobně s tím, že zrovna jedou z nedaleké stavby a zbyl jim materiál," popsali zdánlivě věrohodnou legendu policisté z Libereckého kraje.

Související obsah

Důvěřiví jedinci obvykle kývnou na "výhodné vylepšení" malé plochy 100 až 200 m2 a zaplatí zálohu. Pachatelé pak vylijí na domluvené místo podřadný asfaltový materiál. Vzápětí přemluví majitele, aby si nechal dodělat i zbylou část plochy a peníze si nechají vyplatit buď hotově nebo na různé fiktivní účty.

Po inkasování další platby jsou ale nedostupní, na místo už nepřijedou a s penězi se vypaří. S těmito podvody už uspěli na Jablonecku a Frýdlantsku, ale není vyloučeno, že i jinde v ČR. Vystupují obvykle důvěryhodně, a to jménem firmy. Někdy se zaštiťují renomovanými stavebními společnostmi.

"Zpravidla jsou to řidiči polské, rumunské nebo slovenské národnosti s nákladními vozidly z Anglie, tj. s řízením vpravo. S anglickými registračními značkami. Kriminalisté zjistili, že se jedná dokonce o organizovanou skupinu v rámci celé Evropy," konstatovala Vladimíra Šrýtrová, mluvčí krajského ředitelství policie.

Gang si měl vydělat 13 milionů na pojišťovacích podvodech. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz