Koronavirus

Testování řidičů může ztížit cestování. Dopravci varují před problémy

Testování řidičů může ztížit cestování. Dopravci varují před problémy
Zdroj: TV Nova

Povinné testování zaměstnanců v českých firmách je v plném proudu. Nevyhne se mu ani personál řady dopravců. Ti však kvůli nepředvídatelnosti výsledků testů varují, že nemohou vyloučit různé mimořádnosti v dopravě.

Vláda v uplynulých dnech stanovila harmonogram testování zaměstnanců ve firmách, které podle počtu pracovníků zařadila do jednotlivých kategorií. Opatření, které má pomoci snížit šíření koronaviru, se dotkne i dopravců.


"Vzhledem k tomu, že testování bude probíhat vždy před nástupem aktivních zaměstnanců do služby, největší komplikace to může přinášet v časném ranním období a těsně navazujícím. Nelze předem odhadnout, u jakého procenta z nich může být nákaza odhalena a jaký celkový dopad může mít zjištěné procento nakažených na chod včetně zajišťovaných spojů,“ varoval mluvčí Integrované dopravy Středočeského kraje (IDSK) Oldřich Buchetka.

Související obsah


Právě odhalení nákazy může vést k personálním výpadkům v řadách řidičů, což se automaticky projeví ve výpadcích počtu spojů na jednotlivých linkách. Podle Buchetky se však s tímto problémem nebudou potýkat pouze střední Čechy, ale všechny kraje České republiky.


Cestující by proto měli pravidelně sledovat on-line informace ve vyhledávačích dopravních spojení nebo přímo na stránkách dopravců. Některé spoje by se totiž mohly omezit.


"V případě, že by se situace v některých oblastech dostala v pracovních dnech do kritické situace, bude nutné reagovat mimořádnými opatřeními v podobě nasazení například sobotních jízdních řádů,“ doplnil Buchetka.


Přestože právě toto omezení by nezajistilo adekvátní dopravní obsluhu v zasažených místech, lidé by se mohli alespoň spolehnout na dodržování platného jízdního řádu.

Kvůli testování zaměstnanců nestíhají odběrová centra. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz