Domácí

Na Hamáčka míří trestní oznámení kvůli vymáhání vládních opatření

Na Hamáčka míří trestní oznámení kvůli vymáhání vládních opatření
Zdroj: TV Nova

Na ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) podal v úterý trestní oznámení advokát Norbert Naxera. Jeho klient se chtěl dostat na demonstrace proti vládním opatřením, což mu ale policie znemožnila kvůli vládním opatřením.

Michael Svatoš se pokoušel minulou sobotu dostat na demonstraci proti vládním opatřením do Písku. Tam měl nejen vystoupit, ale dle popisu jeho advokáta Norberta Naxery také působit jako nezávislý novinář.


Na náměstí se ale nedostal, přes policejní zátarasy mohli až na několik výjimek projít jen obyvatelé Písku. "Žalobce má za to, že zásah, kterým mu bylo znemožněno účastnit se demonstrace, byl nezákonný, i přestože byl na základě usnesení vlády, protože usnesení vlády není zákon a nesmí být v rozporu se zákonem a ústavním pořádkem," stojí v trestním oznámení na Jana Hamáčka. Jsou v něm ale zmínění i policisté a úředníci, kteří se podíleli na zákazu demonstrace a na kontrolách.


"Dnes jsem podal trestní oznámení na ministra vnitra Jana Hamáčka a další neznámé pachatele a dále, v zastoupení klienta, pana Michaela Svatoše, obsahově prakticky stejnou žalobu ke správnímu soudu. Naším cílem je po vyčerpání řádných opravných prostředků podat stížnost k Ústavnímu soudu s návrhem na zrušení usnesení vlády, kterým se zakazuje cestovat mezi okresy pro rozpor s ústavním pořádkem, více v samotné žalobě a trestním oznámení," doplnil v úterý k trestnímu oznámení Naxera.

Související obsah


 

Redakce TN.cz požádala o vyjádření Jana Hamáčka prostřednictvím ministerstva vnitra, zatím bez reakce.

Zde se podívejte na znění obou trestních oznámení:

Trestní oznámení na Jana Hamáčka a další

Typ souboru: pdf

Trestní oznámení ke správnímu soudu ohledně demonstrace v Písku

Typ souboru: pdf

Ústavní soud zrušil část vládních opatření pro maloobchody a služby. Podívejte se na únorouvou reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz