Zajímavosti

Skákejte jako šampióni! Lekci podle mistryně světa zkusila i reportérka

Lockdown nabízí jen málo aktivit, které můžete dělat prakticky kdekoliv a kdykoliv. Ke skákání přes švihadlo nepotřebujete ani drahé vybavení, ani extra prostor nebo spoluhráče. A když se inspirujete tipy trojnásobné mistryně světa v této disciplíně Adrienn Banhegyi, budete dělat i pokroky.

Adrienn během kariéry dosáhla na všechny vrcholy, na které se ve skákání přes švihadlo dá vystoupat. Třikrát se stala světovou šampiónkou, pětkrát mistryní Evropy a byla sólistkou v populárním gymnastickém cirkusu Cirque du Soleil. Poslední roky se věnuje trénování dětí.

Související obsah

Podle ní nejde o to lámat rekordy v počtu přeskoků. I když soutěživým typům může sedět i tahle fyzicky náročnější varianta. Jen tak pro představu, světový rekord ve vytrvalosti je 6 hodin a 60 tisíc přeskoků.

Cestu ke švihadlu si ale podle Adrienn mnohem snadněji najdete přes prvek zábavy. Skákání je potřeba si užívat, pustit si u toho oblíbenou hudbu a vymýšlet si vlastní triky. 

"Pro děti je skákání přes švihadlo jednou z nejlepších aktivit na světě, protože zlepšuje jejich koordinaci, koncentraci a kondici zároveň. Ideální je začít okolo pěti let. Kromě toho, že je u toho zábava, tak je to dobrý základ pro další sporty jako volejbal, basketbal nebo fotbal," shrnula Adrienn. 

Související obsah

Sedmatřicetiletá Maďarka sestavila pět cviků pro začátečníky, díky kterým si osvojíte správnou techniku a švihadlo si rychle zamilujete. Podle instrukcí cvičila i reportérka TN.cz a k lehkosti Adrienn to mělo hodně daleko. Se kterým cvikem se nejvíc natrápila, se podívejte ve videu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz