Zahraničí

Mladík vyhrál miliardu korun! Štěstí mu ale nepřinesla, hrozí mu vězení

Mladík vyhrál miliardu korun! Štěstí mu ale nepřinesla, hrozí mu vězení
Zdroj: Profimedia

Tragédie se stala loni na Vánoce ve Velké Británii. Nejmladší britský výherce loterie na Štědrý den při autonehodě zabil 75letou ženu. Mladík přiznal, že se plně nevěnoval řízení. Otočil se totiž na svého dvouletého synka, kterému spadl plyšový medvídek.

Matt Topham se stal nejmladším výhercem jackpotu EuroMillions v Británii poté, co v roce 2012 vyhrál 45 milionů liber (v přepočtu 1,38 miliardy korun).

V osudný den, 25. prosince, byl mladík před havárií na návštěvě u rodiny své manželky. Topham uvedl, že při cestě spustil oči ze silnice na "tři sekundy", aby dosáhl na medvídka, kterého jeho dvouletý syn upustil.

Související obsah


V tu chvíli narazilo jeho BMW do vozu dvou seniorů. V druhém autě seděla 75letá Mary Reglerová a její 78letý manžel Rodney. Žena zraněním druhý den podlehla, její manžel měl zlomený kotník, žebra, hrudní kost a popraskané obratle.


31letý Topham u soudu připustil, že způsobil smrt neopatrným řízením, popřel však, že by jeho řízení bylo nebezpečné.

Přes miliardu vyhrál také tajemný výherce v České republice. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz