Zahraničí

Mladík vyhrál miliardu korun! Štěstí mu ale nepřinesla, hrozí mu vězení

Mladík vyhrál miliardu korun! Štěstí mu ale nepřinesla, hrozí mu vězení
Zdroj: Profimedia

Tragédie se stala loni na Vánoce ve Velké Británii. Nejmladší britský výherce loterie na Štědrý den při autonehodě zabil 75letou ženu. Mladík přiznal, že se plně nevěnoval řízení. Otočil se totiž na svého dvouletého synka, kterému spadl plyšový medvídek.

Matt Topham se stal nejmladším výhercem jackpotu EuroMillions v Británii poté, co v roce 2012 vyhrál 45 milionů liber (v přepočtu 1,38 miliardy korun).

V osudný den, 25. prosince, byl mladík před havárií na návštěvě u rodiny své manželky. Topham uvedl, že při cestě spustil oči ze silnice na "tři sekundy", aby dosáhl na medvídka, kterého jeho dvouletý syn upustil.

Související obsah


V tu chvíli narazilo jeho BMW do vozu dvou seniorů. V druhém autě seděla 75letá Mary Reglerová a její 78letý manžel Rodney. Žena zraněním druhý den podlehla, její manžel měl zlomený kotník, žebra, hrudní kost a popraskané obratle.


31letý Topham u soudu připustil, že způsobil smrt neopatrným řízením, popřel však, že by jeho řízení bylo nebezpečné.

Přes miliardu vyhrál také tajemný výherce v České republice. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz