Zahraničí

Video: Medvěd překvapil instruktora na sjezdovce, pořádně ho prohnal

Nevšední zážitek měli lyžaři v rumunském Predealu. Na sjezdovku se tam dostal mladý medvěd a řadu jich poděsil. Když se pak unavil, zmizel v lese.

"Zastavte, všichni zastavte. nehýbejte se a nechte ho projít. Nechte ho projít! Nepleťte se mu hlavně do cesty. nechte ho odejít," nabádal ostatní jeden ze svědků kuriózního incidentu.

Nevšední návštěvník na jedné ze sjezdovek okamžitě zastavil provoz. "Pokračuj, bravo. Bravo, jen tak dál. Dobrá práce. Co blázníš? Tady nemáš co dělat. Utíkej. Jdi do lesa," snažil se šelmu přemluvit.

Počáteční vzájemnou zvědavost ale po chvíli vystřídaly obavy a pak i strach lyžařů. Jeden z přítomných - lyžařský instruktor - se snaží situaci vyřešit a upoutává pozornost medvěda. Daří se mu to, huňáč ho začíná pronásledovat.

Související obsah

Co by se stalo, kdyby se šelma vydala na druhou stranu, kde čekaly desítky lidí, raději nedomýšlet.

Jak nečekaně vše začalo, tak to i skončilo. Když medvěd zřejmě zhodnotil své možnosti, prostě zpomalil, smykem zastavil a zmizel v lese. Lyžaři sice mají intenzivní zážitek na celý život, ale ochranáři se obávají, že se šelma objeví znovu. Nebyla podle nich vystrašená a další podobné setkání divoké přírody s lyžaři by mohlo skončit tragédií.

Podívejte se na celé video tohoto nevšedního setkání:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz