Zahraničí

Policisté zmlátili muže kvůli roušce, ulice Athén zaplnili demonstranti

Tisíce lidí vyšly v řeckých Athénách v úterý do ulic, aby protestovaly proti policejní brutalitě. Demonstrace vyvolalo video, na kterém strážci zákona surově zbili muže, který si odmítl nasadit roušku. Podle policie muž strážníky napadl. Ale video, které natočili svědci, ukazuje něco jiného.

Původně klidná demonstrace vyústila v násilné střety. Celý incident vyvolalo video, které se mezi lidmi rozšířilo v neděli. Policie tvrdila, že muž na záznamu strážníky napadl, a proto zasáhli. Na záběrech je ale vidět opak. Policie muže surově bije obušky.

Na demonstraci se násilí ale obrátilo proti policii. Protestující dokonce na jednoho z mužů zákona házeli kameny a vážně ho zranili. S násilím kvůli protiepidemickým opatřením se řecká policie údajně setkává často.

"V těchto chvílích musíme zachovat klid a sebekontrolu. Mluvím hlavně k mladým lidem, jejichž cílem je tvořit, ne ničit. Zaslepený vztek nás nedostane nikam," nabádá řecký premiér Kiriakos Mitsotakis.

Související obsah

A dusno začíná být i ve Velké Británii. Podle informací BBC odmítá britské ministerstvo zahraničí tvrzení o zákazu vývozu vakcín ze země. Obvinění přišlo od předsedy Evropské rady Charlese Michela.

"Spojené království a Spojené státy rozhodly o přímém zákazu vývozu vakcín a jejich součástí, které byly vytvořeny na jejich území," uvedl Michel. Ministr zahraničí měl Michelovi po jeho tvrzení poslat dopis, kde mu situaci vysvětlil a obvinění popřel.

Izrael stále drží první místo v proočkovanosti obyvatel. Druhou dávku vakcíny tam dostalo téměř 45 procent lidí. V rychlosti očkování ale Izrael předběhlo Chile. Jihoamerická země používá čínskou vakcínu od společnosti Sinovac.

pez, Anežka Pichrtová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz