Domácí

Kuriózní výmluvy i dorty. Policisté řekli, jak probíhají kontroly opatření

Většina občanů dodržuje vládní opatření a nesnaží se přejíždět z okresu do okresu bez vážného důvodu, najdou se ale i tací, kteří ani neví, že takový zákaz platí, jiní to zkouší na policisty s kuriózními výmluvami. Co policisty ale příjemně překvapilo, je solidarita s hlídkami, lidé jim na kontrolní stanoviště vozí i sladkou odměnu.

Podle policistů si Češi vedou při dodržování opatření dobře a jsou velmi uvědomělí. "Hlídky provedou denně na sto tisíc kontrol. Čísla se mění v návaznosti na konkrétní dny. Přibližně ve dvou až třech tisících případech denně někdo opatření poruší. Není to nikterak významné číslo,“ informoval mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík.

Policisté napříč celou republikou začali na začátku března kontrolovat pohyb lidí mezi okresy, který je kvůli špatné epidemické situaci omezený. Přestože si hlídky pochvalují ukázněnost lidí, najdou se i tací, kteří se snaží opatření obejít a vymýšlejí si nejrůznější výmluvy.

"Nejčastěji lidé obhajují svou cestu tím, že jedou za kamarády a známými, které dlouho neviděli a je jim smutno,“ popsal Moravčík. To však není pádný důvod a policisté v tomto případě vrací auto zpět.

Související obsah

Další obvyklou výmluvou je pak cesta na nákup. Ani v tomto případě však někteří neuspějí. Mnozí se ale zřejmě v zavedených opatřeních vůbec neorientují. "Někteří ani netuší, že se okresy uzavřely,“ doplnil Moravčík.


Ve většině případů mají však dotyční pro své cestování pádný důvod a těch, kteří k tomu nemají oprávnění je pouze minimum. "Naopak jsme příjemně překvapeni solidaritou vůči policistům, kterou jim lidé na kontrolních stanovištích projevují. Vozí jim upečené dorty, uvařený čaj nebo kávu z benzinky,“ uzavřel Moravčík.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz