Koronavirus

Stav hromadného postižení hlásí 12 středočeských nemocnic! Už i Kladno

Stav hromadného postižení osob už vyhlásilo dvanáct nemocnic ve Středočeském kraji. Nově přibyly nemocnice ve Slaném, v Neratovicích a v Kladně. Právě u poslední zmiňované přitom středočeská hejtmanka Petra Pecková doufala, že se s nedostatkem lůžkových kapacit dokáže poprat.

"Situace ve Středočeském kraji je od minulého týdne velmi vážná. Stav hromadného postižení osob už je vyhlášený v 11 nemocnicích ve Středočeském kraji. Včera přibyla nemocnice ve Slaném a v Neratovicích," sdělila ve Snídani s Novou středočeská hejtmanka Petra Pecková. Ta zároveň upozornila, že v následujících hodinách by na dlouhém seznamu mohla figurovat i kladenská nemocnice. A její obavy se potvrdily. 

"Krizový štáb Oblastní nemocnice Kladno vyhlašuje od čtvrtka 11. března 2021 od 13:30 hodin stav hromadného postižení osob. Nemocnice se dostala na hranici svých lůžkových kapacit především na jednotkách intenzivní péče. Dalším důvodem je také maximální personální vytížení a nedostatek dalších personálních kapacit," oznámili zástupci nemocnice. Zrušeny byly veškeré odložitelné a plánované výkony v odborných ambulancích a poradnách.

Stav hromadného postižení osob doposud vyhlásily nemocnice v Benešově, Kutné Hoře, Kolíně, Mělníku, Nymburku, Mladé Boleslavi, Příbrami, Rakovníku, Čáslavi, Slaném a Neratovicích.

Jednotlivá zdravotnická zařízení jsou také za hranicí svých kapacit. Mezi nimi i nemocnice v Nymburku. "Do téhle chvíle jsme zase úplně zaplnění - a tím myslím jak standardní covidová i necovidová lůžka, tak lůžka intenzivní, která jsou v tuto chvíli nejvíc potřeba," sdělila tamní ředitelka Nela Gvoždiaková.

Nymburská nemocnice navázala spoupráci s Lázněmi Poděbrady, které nabídly k dispozici deset lůžek pro necovidové pacienty. Dva starší pacienty už nemocnice nechala převézt.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz