Domácí

Exministr zdravotnictví Vojtěch má nový post, dohlíží na síť nemocnic

Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se stal novým předsedou představenstva Krajské zdravotní. Společnost spravuje pět velkých nemocnic v Ústeckém kraji. Vojtěch na postu vystřídal Jindřicha Zetka, kterého Rada Ústeckého kraje odvolala ve středu.

"Představenstvo Krajské zdravotní má nového předsedu. Je jím Adam Vojtěch, kterého zvolili členové představenstva s účinností od čtvrtka 11. března," uvedla společnost na svých stránkách v krátkém prohlášení.

Ve vedení Krajské zdravotní přitom nezůstal tento týden kámen na kameni - kromě zmíněného Zetka, který skončil ve středu, o den dřív svoji pozici musel opustit generální ředitel společnosti Aleš Chodacki. Odvolalo ho představenstvo v tu chvíli vedené ještě Zetkem.

Související obsah

Podle MF Dnes ředitele Chodackého představenstvo odvolalo i kvůli fiktivní smlouvě s funkcionářkou hnutí ANO. "Jednou z hlavních příčin (odvolání) bylo uzavření fiktivního pracovního poměru s krajskou funkcionářkou ANO a pravou rukou hejtmana Ladislavou Marschallovou. Tato aktivní členka hnutí ANO dostala od ředitele Chodackého hned druhý den po jeho nástupu do funkce smlouvu na 130 tisíc měsíčně, a to za zády představenstva," cituje deník z prohlášení Zetka.

Ten tvrdí, že v čele představenstva skončil proto, že se vedení kraje snaží celou věc zamést pod koberec. Hejtman Jan Schiller (ANO) ale zneužití peněz odmítá.

"Paní poradkyně měla uzavřenou pracovní smlouvu, kterou naplňovala. Připravovala testovací místa a začala připravovat ta očkovací, která tu jsou. Za to dostala zaplaceno,“ uvedl hejtman.

Adam Vojtěch byl členem představenstva Krajské zdravotní už od podzimu. Více v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz