Krimi

Měl nutit jiné, aby pro něj kradli. Teď muži hrozí desetileté vězení

Ostravští kriminalisté objasnili případ vydírání a loupeže, který má mít na svědomí agresivní muž. V jednom z ostravských nákupních center si podle vyšetřovatelů vyhlédl mladý pár bezdomovců, které přinutil ke krádeži. Tou to ale neskončilo.

Na záběrech kamer je vidět, jak muž dva bezdomovce pronásledoval poté, co vyšli z obchodního centra, kde si je vyhlédl. "Pod smyšlenou legendou je oslovil s tím, že mu dluží peníze, proto je měl donutit krást drogistické zboží," uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Podle policie jim ještě vyhrožoval, že je bude sledovat při krádeži. Když ale mladý pár schovával v drogerii do batohu drahé zboží, zadržela ho ochranka. Tím ale ještě drama s vyděračem neskončilo. Druhý den na něj stejní bezdomovci prý narazili na tramvajové zastávce. Měl jim vyhrožovat násilím a okrást je téměř o vše, co měli u sebe.

Související obsah

Policie řeší i případ jiného muže, který měl v Ostravě ve stejný den s nožem v ruce přepadnout patnáctiletého chlapce. "Komisař proti mužům zahájil trestní stíhání a obvinil je ze zvlášť závažného zločinu loupeže, jednoho také z vydírání," informovala mluvčí policie.

Oběma mužům teď hrozí vězení od dvou do deseti let. Oba čekají na případný verdikt soudu ve vazbě.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz