Krimi

Měl nutit jiné, aby pro něj kradli. Teď muži hrozí desetileté vězení

Ostravští kriminalisté objasnili případ vydírání a loupeže, který má mít na svědomí agresivní muž. V jednom z ostravských nákupních center si podle vyšetřovatelů vyhlédl mladý pár bezdomovců, které přinutil ke krádeži. Tou to ale neskončilo.

Na záběrech kamer je vidět, jak muž dva bezdomovce pronásledoval poté, co vyšli z obchodního centra, kde si je vyhlédl. "Pod smyšlenou legendou je oslovil s tím, že mu dluží peníze, proto je měl donutit krást drogistické zboží," uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Podle policie jim ještě vyhrožoval, že je bude sledovat při krádeži. Když ale mladý pár schovával v drogerii do batohu drahé zboží, zadržela ho ochranka. Tím ale ještě drama s vyděračem neskončilo. Druhý den na něj stejní bezdomovci prý narazili na tramvajové zastávce. Měl jim vyhrožovat násilím a okrást je téměř o vše, co měli u sebe.

Související obsah

Policie řeší i případ jiného muže, který měl v Ostravě ve stejný den s nožem v ruce přepadnout patnáctiletého chlapce. "Komisař proti mužům zahájil trestní stíhání a obvinil je ze zvlášť závažného zločinu loupeže, jednoho také z vydírání," informovala mluvčí policie.

Oběma mužům teď hrozí vězení od dvou do deseti let. Oba čekají na případný verdikt soudu ve vazbě.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz