Domácí

Blatný: Rozvolňování nehrozí, procházky budou možné i mimo obec

Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) není rozvolňování v Česku zatím na místě. Ministr to řekl na páteční tiskové konferenci k aktuálnímu vývoji pandemie. Blatný ale navrhne rozvolnit pravidla týkající se omezení pohybu osob při volnočasových aktivitách. Tématem také bylo očkování a testování ve firmách, které by mělo pokračovat minimálně do května.

Česko by podle Jana Blatného (za ANO) nemělo začít rozvolňovat ani po skončení třítýdenního lockdownu, který skončí 22. března. "Nemyslím si ale, že by od 21. března došlo k nějakým zásadním uvolňováním," řekl Blatný. Dodává ale, že by ke konci tohoto týdne chtěl na jednání vlády navrhnout rozšíření pohybu při volnočasových aktivitách i mimo obec.

Tématem tiskové konference bylo také testování zaměstnanců ve firmách. Ministr zdravotnictví řekl, že pozitivita testů je obdobná, jako při antigenním testování veřejnosti, tedy zhruba 1-2 %. "Ukazuje to, že v populaci je zhruba do 2 % přenašečů," řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Související obsah

Testování ve firmách pak podle něj bude pokračovat minimálně do května a apeloval na firmy, aby lidé ve firmách nepolevovali v dodržování opatření. "Není možné, aby po testování firmy polevily v dodržování platných nařízení. Aby upustily od nošení respirátorů na poradách, nebo přímo na pracovišti," dodal Blatný.

Dále se ministr zdravotnictví věnoval očkování v České republice, do kterého se v březnu zapojili už také i praktičtí lékaři. Ti podle jeho slov do čtvrtka vyočkovali 57 tisíc dávek. Lidé spadající do další skupiny, která by mohla být očkována, by pak podle Blatného měli přijít na řadu v dubnu. Celkem bylo v České republice vyočkováno už jeden milion dávek. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz