Koronavirus

Lidé si na respirátory začali kreslit srdíčka! Přidejte se, vyzývají lékaři

Lidé si na respirátory začali kreslit srdíčka! Přidejte se, vyzývají lékaři
Zdroj: Facebook/ Jana Stross

Lékaři znechucení demonstracemi a různými dezinformátory se rozhodli vyjádřit názor na současnou situaci kvůli covidu-19. Důvěřujte nám, vzkazují lidem a zároveň všechny vyzývají, aby si namalovali na respirátor malá srdíčka jako symbol odhodlání, respektu a víry, že koronavirovou krizi lze překonat jen společným úsilím. Iniciativě vyjádřilo podporu už více než 13 tisíc lidí.

Iniciativa zdravotníků - Důvěřujte nám! vznikla jako reakce na demonstrace, které proběhly uplynulý víkend v Praze. Organizátoři iniciativy, lékař Radovan Hudák z motolské nemocnice a Jan Přáda z Všeobecné fakultní nemocnice, je označují za krajně nezodpovědné.

"Cílem není zorganizovat obdobnou akci na náměstí, ale lidem připomenout, že zdravotníci dělají vše pro záchranu lidských životů a návrat k normálu. Zároveň chceme zdravotníkům ukázat, že naprostá většina lidí důvěřuje jim, nikoliv příspěvkům dezinformátorů. Chceme podpořit všechny zdravotníky (lékaře, sestry, záchranáře, sanitáře, fyzioterapeuty, psychology a studenty všech těchto oborů), aby s lidmi více mluvili a sdíleli své zkušenosti z nemocnic, nebo své odborné znalosti," vysvětluje jeden z autorů iniciativy.

1. stanice 2. Ortopedie FN Motol podporuje iniciativu zdravotnk: Dvujte nm! #DuverijiZdravotnikum

Zveejnil(a) Radovan Hudk dne tvrtek 11. bezna 2021

S ohledem na aktuální krizi v České republice nechtějí zdravotníci organizovat mítinky "mlčící většiny". Efektivnější jim přišlo, aby lidé vyjadřovali názory pouze symbolicky. "Chtěl jsem také, aby to celé vyznělo pozitivně," dodává Hudák.

Kdo myšlenku podporuje, měl by si na svůj respirátor nakreslit malé srdíčko, které má být znamením odhodlání, respektu a víry, že koronavirovou krizi lze překonat jen společným úsilím. 

Související obsah

"Milí spoluobčané, důvěřujte nám. Toto je stěžejní část této iniciativy. Nevěřte pseudoodborníkům, kteří zpochybňují vakcíny, nebo ze sebe dělají experty na experimentální léky (např. ivermektin). Věřte nám zdravotníkům, že vám podáváme všechny dostupné léky, které vám můžou pomoct. Nejlepším lékem, který nyní máme, je jednoznačně vakcína, tak se prosím běžte očkovat hned, jak to pro vás bude možné," apelují na veřejnost organizátoři.

JSME V TOM SPOLU! Lkai, sestry, fyzioterapeuti, psychologov, saniti a studenti vech zdravotnickch obor jsme v...

Zveejnil(a) Radovan Hudk dne Steda 10. bezna 2021

A tím jejich vzkaz nekončí. "Jsme v tom s vámi. I my zdravotníci jsme už unavení ze současné krize a všemožných omezení. Taktéž nás nebaví nosit respirátory a ochranné pomůcky, ale přesto je na sobě máme 12-24h denně, abychom chránili své i vaše zdraví. Prosíme vás, noste je taky!" vyzývají. Celé vyjádření organizace a vzkaz členům vlády, zdravotníkům i dalším lidem najdete zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz